EOS – jeden z największych na świecie producentów przemysłowych drukarek 3D, ogłosił uruchomienie nowej, kompleksowej sieci produkcyjnej mającej na celu połączenie firm poszukujących usług druku 3D w technologiach proszkowych – SLS i DMLS, z wybranymi, certyfikowanymi partnerami EOS. Skandynawska firma Prototal Industries została pierwszą, która dołączyła do sieci niemieckiego producenta.

Dzięki swojemu projektowi, EOS rozszerza już istniejącą sieć produkcji kontraktowej o kompleksowy komponent produkcyjny. Aby zostać partnerem w tej sieci, firmy przechodzą proces certyfikacji, w którym kluczowymi kryteriami są szerokie możliwości produkcyjne. Począwszy od projektowania części, przez optymalizację projektu pod kątem technologii przyrostowych, wysokie możliwości produkcyjne, przetwarzanie wstępne i końcowe, po zapewnienie odpowiedniej jakości i montażu – wszystko to aby tworzyć wysokiej jakości części końcowe na poziomie seryjnym.

Pierwszym członkiem kompleksowej sieci produkcyjnej EOS został Prototal – największy w Europie Północnej dostawca przemysłowego druku 3D, odlewania próżniowego, formowania wtryskowego oraz producent narzędzi aluminiowych. Firma jest klientem EOS od ponad 20 lat. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wytwarzania przyrostowego i ponad 50 systemom polimerowym EOS, Prototal oferuje kompleksowe możliwości dla produkcji seryjnej na dużą skalę oraz dla wymagających i ściśle regulowanych branż, takich jak lotnictwo, medycyna lub motoryzacja.

Źródło: www.eos.info
Zdjęcie: www.eos.info (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like