Evonik wprowadził na rynek trzy nowe żywice światłoutwardzalne z serii INFINAM dedykowane do przemysłowych zastosowań, rozszerzając wprowadzoną w ubiegłym roku linię produktową. Żywice przeznaczone są do stosowania w druku 3D w technologii SLA lub DLP.

Trzy nowe żywice to INFINAM RG 2000 L, INFINAM RG 7100 L i INFINAM TI 5400 L. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla branży okulistycznej. Według Evonik klarowny materiał szybko się utwardza ​​i jest łatwy w obróbce. Firma także twierdzi, że niski wskaźnik żółknięcia, nawet po długotrwałym naświetlaniu promieniowaniem UV, nie tylko czyni go atrakcyjnym do produkcji opraw okularów wytwarzanych metodą przyrostową, ale także nadaje się do zastosowań takich jak reaktory mikroprzepływowe lub przezroczyste, wysokiej klasy prototypy do obserwacji wewnętrznych mechanizmów złożonych zespołów. Wysoka transmisja światła RG 2000 L otwiera dla niej również inne zastosowania, takie jak produkcja soczewek, światłowodów i osłon oświetleniowych.

INFINAM RG 7100 L został opracowany specjalnie dla drukarek DLP i umożliwia produkcję części o właściwościach izotropowych i niskiej absorpcji wilgoci. Evonik twierdzi, że właściwości mechaniczne są porównywalne z właściwościami materiału ABS, a czarna formuła może być stosowana w systemach drukarek o wysokiej wydajności. Według producenta, RG 7100 L posiada gładką i błyszczącą powierzchnię, dzięki czemu idealnie nadaje się do wymagających wizualizacji projektowych. Może być również stosowany w aplikacjach takich jak drony, sprzączki lub części samochodowe, które wymagają wysokiej ciągliwości połączonej z wysoką udarnością. Firma twierdzi, że części mogą być obrabiane mechanicznie i pozostają odporne na pękanie nawet pod wpływem dużych sił.

INFINAM TI 5400 L to żywicy podobna do PVC i jest skierowana do produkcji limitowanych edycji zabawek. Biały materiał jest idealny do druku 3D obiektów o wysokim poziomie szczegółowości i doskonałej jakości powierzchni. Jakość powierzchni materiału jest według firmy praktycznie nie do odróżnienia od porównywalnych części formowanych wtryskowo i łączy w sobie „doskonałą” udarność z wysokim wydłużeniem przy zerwaniu i wykazuje długotrwałe właściwości termomechaniczne.

Źródło: www.infinam.com
Zdjęcie: www.infinam.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like