3D Systems i Stewart-Haas Racing - czołowy zespół biorący udział w wyścigach NASCAR, nawiązały trzyletnią współpracę w celu poprawy szybkości i wydajności samochodów wyścigowych. Zespół wykorzystuje przemysłowe, fotopolimerowe drukarki 3D ProX 800 i Figure 4 Standalone, wykorzystując je w produkcji prototypów oraz części końcowych wykorzystywanych w autach. Od teraz, dzięki wsparcia technicznego ze strony 3D Systems, Stewart-Haas Racing będzie w stanie jeszcze szybciej projektować, prototypować i tworzyć trwałe części.

Dla zespołu NASCAR doskonalenie komponentów samochodowych zaprojektowanych w celu zwiększenia prędkości i wydajności jest niezbędnym składnikiem sukcesu. Stewart-Haas Racing używa drukarki 3D ProX 800 do szybkiego projektowania i produkcji dużych elementów aerodynamicznych o gładkim wykończeniu powierzchni i precyzyjnej dokładności wymiarowej do testów w tunelu aerodynamicznym. Z kolei Figure 4 Standalone służy do bezpośredniej produkcji kamery telewizyjnej, pistoletu maszynowego i części do wózków serwisowych, jak również wielu innych części prototypowych.

Integralną częścią procesu produkcyjnego jest także oprogramowanie do skanowania 3D i obrazowania Geomagic Wrap 3D firmy Oqton. Zespół wykorzystuje je w zakresie gromadzenia danych skanowania 3D z elementów samochodu, przetwarzania ich i tworzenia cyfrowych plików projektowych w celu porównania odchyleń kształtów. Oprócz tego oprogramowanie 3D Sprint 3D Systems służy do przygotowywania i optymalizacji danych CAD oraz zarządzania procesem wytwarzania addytywnego na obu typach drukarek 3D.

Obie firmy po raz pierwszy pojawią się razem podczas otwarcia sezonu wyścigu NASCAR Xfinity Series, 18 lutego 2023 r., na torze Daytona (Floryda) International Speedway z logo 3D Systems na Fordzie Mustangu nr 00 prowadzonym przez Cole'a Custera.

Źródło: www.3dsystems.com
Zdjęcie: www.3dsystems.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like