Chiński producent przemysłowych drukarek 3D Farsoon Technologies, ogłosił premierę nowego systemu do produkcji przyrostowej z metalu – FS200Mx2. Drukarka 3D należy do segmentu średniej wielkości komory roboczej i jest wyposażona w podwójny system laserów o mocy 500 W każdy. Maksymalny obszar zadruku 3D to 425 x 230 x 300 mm. Jest dedykowana do średnio- i wielkoseryjnej produkcji seryjnej części z metalu, jak również wykonywania większych gabarytowo prototypów.

Dzięki technologii podwójnego skanowania laserowego i zaawansowanym algorytmom kalibracji, Farsoon twierdzi, że FS200Mx2 oferuje jeden z najwyższych współczynników szybkości kompilacji w swojej klasie. Konfiguracja z dwoma laserami pomaga zwiększyć produktywność, a zaawansowane algorytmy kalibracji precyzyjnie kontrolują działanie obu laserów, aby uzyskać inteligentną dystrybucję czasu pracy lasera.

Maszyna jest w stanie zintegrować wiele strategii skanowania o różnych grubościach warstw w jednej konstrukcji, zgodnie z potrzebami aplikacji. Użytkownicy mogą również dostosować parametry procesu maszyny dzięki otwartej architekturze FS200Mx2.

Inne cechy modelu FS200Mx2 to zintegrowany, dwustopniowy moduł filtrujący, system filtracji, który może działać do 1500 godzin w zależności od użytego materiału, a także zaawansowany układ przepływu gazu. Kamery wewnątrzkomorowe ułatwiają monitorowanie procesu druku 3D, w tym monitorowanie urządzenia rozprowadzającego proszek w celu analizy każdej warstwy w czasie rzeczywistym. Maszyna jest również wyposażona w wysokowydajny system podawania proszku od góry, który obejmuje moduł jego uzupełniania oraz czujnik ostrzegający operatora o niskim poziomie materiału.

Źródło: www.farsoon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like