Formlabs kończy rundę E finansowania organizowaną przez SoftBank Vision Fund 2 z wynikiem $150 milionów, podwajając wycenę firmy do kwoty 2 miliardów dolarów. SoftBank wspiera innowacyjne firmy, w tym producentów sprzętu, w zakresie skalowania, ekspansji globalnej i wchodzenia na nowe rynki, przyspieszając innowacje. Dofinansowanie pomoże rozbudować markę Formlabs i utrzymywać wysokie tempo wdrażania innowacji, jednocześnie przygotowując firmę do kolejnego etapu wzrostu. Fundusze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój technologii druku 3D w kierunku zastosowań w masowej produkcji oraz na powiększenie swojego zespołu specjalistów w siedmiu biurach na całym świecie.

Firma Formlabs stawia na nowoczesne technologie i rozszerzenie dostępu do produkcji cyfrowej, umożliwiając łatwe zarządzanie urządzeniami. Ich produkty przeznaczone do drukowania 3D w technologii SLA i SLS są niezawodne i zapewniają wysoki standard użytkowania w korzystnej cenie. Firma jest liderem wśród producentów profesjonalnych drukarek 3D na całym świecie. Oferując szerokie spektrum urządzeń i materiałów eksploatacyjnych, Formlabs posiada liczne grono klientów z różnych branż, np. branży opieki zdrowotnej, stomatologii, inżynieryjnej, edukacyjnej czy rozrywkowej. Rozwiązania producenta umożliwiają skrócenie czasu produkcji, a co za tym idzie – kosztów, również w przypadku produkcji masowej. Do tej pory użytkownicy Formlabs wydrukowali ponad 85 milionów części, w tym dziesiątki milionów wymazówek do jamy nosowo-gardłowej używanych w trakcie pandemii COVID-19.

Jak twierdzi dyrektor generalny i współzałożyciel Formlabs, Max Lobovsky, wartość rynku druku 3D wzrośnie do 51,77 miliardów dolarów do 2026 roku, a Formlabs jest jednym z motorów jej rozwoju. Niekiedy urządzenia do profesjonalnych zastosowań bywają zbyt drogie i trudne w obsłudze, aby mogły być powszechnie stosowane. Formlabs stawia na poprawę komfortu użytkowania i wysoką jakość maszyn, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów, co jest kluczem do sukcesu i rozwoju firmy. Dzięki uzyskanemu finansowaniu, producent będzie mógł dalej rozwijać i ulepszać swoje produkty, zapewniając najwyższą jakość.

Formlabs jest jedną z firm, które przyczyniają się do rozwoju technologii druku 3D. Nowe urządzenie Fuse 1, desktopowa drukarka 3D SLS oraz szeroka oferta specjalistycznych materiałów np. żywica BioMed Clear Resin, czy Rigid 10K to produkty wysokiej jakości, dedykowane do zastosowań profesjonalnych. Części wykonane na drukarkach Formlabs mogą znaleźć się na sali operacyjnej, fotelu dentystycznym, czy w samochodzie. Dowodem na wysoką jakość produktów producenta jest ich zastosowanie przez wiodące firmy, takie jak Ashley Furniture, Sennheiser, Google, Mayo Clinic, Northwell Health i New Balance. Wykorzystały one urządzenia Formlabs do opracowania prototypów i stosują je do wytwarzania dóbr konsumpcyjnych do użytku końcowego na dużą skalę. Produkty Formlabs pozwalają na masową personalizację na wielu płaszczyznach, od bardziej dostosowanej opieki zdrowotnej po niestandardowe słuchawki.

Dzięki swoim wysokowydajnym drukarkom 3D, materiałom i autorskiemu oprogramowaniu Formlabs przyspiesza rozwój technologii druku 3D i umożliwia erę masowej produkcji oraz dostosowywania na szeroką skalę. 

Do załogi Formlabs dołączy Deep Nishar, Senior Managing Partner w SoftBank Investment Advisers oraz Kirthiga Reddy, partner i doradca inwestycyjny w Softbank w roli obserwatora zarządu. Oboje obecnie zasiadają w kilku zarządach spółek publicznych i prywatnych.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like