3DEXPERIENCE to potężne narzędzie umożliwiające łatwe i zdalne zarządzanie produktem na każdym etapie tworzenia. Platforma służy do szybkiej wymiany informacji pomiędzy pracownikami zaangażowanymi w realizację projektu oraz udostępnia szereg funkcjonalności potrzebnych na każdym etapie kreowania obiektu. Dzięki dostępnym w programie funkcjom zdalna współpraca jest bezproblemowa i możliwa z dowolnego miejsca na Ziemi. Projektowanie, tworzenie symulacji, zarządzanie cyklem życia produktu czy nawet działania marketingowe są łatwo dostępne za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE.

SOLIDWORKS for Makers zawiera dwa ważne moduły: 3DCreator, pozwalający na modelowanie parametryczne oraz 3D Sculptor, który umożliwia tworzenie geometrii w przeglądarce. Możliwość łatwego i szybkiego wykonania symulacji, przewidującej zachowanie elementu podczas pracy jest szczególnie ważna dla sprawnego wdrożenia produktu. Prawidłowe zaprojektowanie komponentu od samego początku redukuje ilość iteracji, potrzebnych do wprowadzenia produktu dostępnego dla użytkownika na rynek. Za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE dobór odpowiedniej technologii wytwarzania jest dostępny jednym przyciskiem. Zmiana narzędzi jest łatwa i prosta, co przyczynia się do sprawniejszej pracy nad projektem.

Moduł Marketplace łączy ze sobą producentów i klientów na jednej platformie online. Jakie funkcjonalności zawiera? Jedną z nich jest Part Supply, czyli „sklep” oferujący miliony sprawdzonych plików w różnych konfiguracjach. Ta funkcjonalność umożliwia szybki dobór odpowiednich komponentów do naszego projektu bez konieczności projektowania „na własną rękę”. Dla użytkowników platformy projekty dostępne bez konieczności realizowania dodatkowych płatności. Marketplace Make umożliwia szybką wycenę realizacji stworzonych projektów i walidację technologiczną części. Marketplace Engineering oferuje możliwość zlecenia wykonania projektu, projektowania systemów czy wzornictwa przemysłowego.

W szóstej części wywiadu Marcin Sitkiewicz omówił te i wiele innych zagadnień, zapraszamy do oglądania.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Wywiady