W pierwszym dniu konferencji 3DEXPERIENCE World uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o planowanych na 2021 rok premierach nowych wersji oprogramowania SOLIDWORKS. Dassault Systèmes wychodzi z inicjatywą, aby stworzyć nowe możliwości, dedykowane dla konkretnej grupy użytkowników platformy. Nowe wersje oprogramowania będą dostępne już od maja 2021 (wersja SOLIDWORKS for Students) lub w drugiej połowie 2021 roku (SOLIDWORKS for Makers) w atrakcyjnych cenach.

Pierwszą z nich jest SOLIDWORKS for Makers, dedykowana dla twórców, hobbystów projektowania komputerowego. Oprogramowanie daje dostęp do wydzielonego fragmentu chmury na platformie 3DEXPERIENCE i dostęp do wybranych funkcji programu, m. in. 3D Sculptor, który umożliwia tworzenie geometrii w przeglądarce, oraz 3D Creator, służącego do modelowania 3D. Ta wersja oprogramowania daje możliwość szybkiej wymiany informacji w obrębie społeczności twórców, dzielenia się swoimi projektami 3D i zdobywania współprac.

Wersja dedykowana dla studentów, SOLIDWORKS for Students, pozwala na uzyskanie certyfikacji branżowych, które ułatwią młodym inżynierom wejście na rynek pracy. Pakiet dla studentów ma zawierać moduły 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Student, 3D Designer Student oraz 3D Sculptor Student. Oprogramowanie będzie dostępne zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i desktopowej, aby zapewnić użytkownikom jeszcze bardziej elastyczną pracę.

W piątej części wywiadu Marcin Sitkiewicz, Senior Territory Technical Manager w Dassault Systèmes zdradził nam więcej szczegółów dotyczących nowych wersji oprogramowania SOLIDWORKS.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Wywiady