Kimya - francuski producent filamentów do druku 3D należący do ARMOR Group, rozszerzył swoją ofertę wysokowydajnych materiałów wprowadzając na rynek Kimya PC-FR. To gotowy do użycia bezdymny poliwęglan, wytrzymujący temperaturę pracy do 105°C. Posiada certyfikat EN45545-2 z poziomami HL1/HL2/HL3/R1 i R6. Kimya PC-FR jest dedykowany do tworzenia aplikacji wykorzystywanych w sektorach związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, takich jak transport masowy - kolej, lotnictwo lub marynarka wojenna.

Ze względu na swoje specyficzne właściwości techniczne Kimya PC-FR jest idealnym materiałem do druku 3D mechanizmów i części kolejowych narażonych na wysokie temperatury, takich jak płozy, w celu zwiększenia przyczepności koła do szyny pociągu w przypadku hamowania awaryjnego. Nowy filament został zatwierdzony do pracy na drukarkach 3D takich firm jak fińskie miniFactory czy amerykański Stratasys.

Źródło: www.kimya.fr
Zdjęcie: www.kimya.fr (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like