Wytwarzanie przyrostowe jest technologią dedykowaną do szybkiego prototypowania, używaną w wielu branżach, w tym również w architekturze. Druk 3D pozwala na modelowanie projektów architektonicznych i urbanistycznych. Spektrum możliwości wykorzystania wytarzania przyrostowego w tej branży jest szerokie, od architektury modularnej i prefabrykowanej aż po indywidualizację form. W trakcie e-konferencji “Druk 3D w architekturze” z nowego cyklu „Idee i technologie” prelegenci omówią obecny stan tej technologii i perspektywy jej dalszego rozwoju.

W trakcie konferencji, będzie można wysłuchać pięciu prelekcji, wygłaszanych przez specjalistów branży druku 3D i architektury. Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2021 o godz. 10:00. Rejestracja na udział w spotkaniu jest darmowa. 

Wydarzenie zainauguruje wystąpienie Pawła Ślusarczyka. W trakcie prelekcji opowie o wyzwaniach w architekturze, błędach przy projektowaniu makiet oraz możliwości ich optymalizacji pod druk 3D. Podczas wykładu zostanie omówione 7 najczęściej popełnianych błędów przy projektowaniu makiet w kontekście wytwarzania przyrostowego i ukazane jak właściwie je przygotowywać do tego celu.

Następnie Paweł Zubel, specjalista ds. druku 3D w CadXpert, na co dzień zajmujący się produkcją prototypów, narzędzi, modeli i makiet doradzi jaką drukarkę 3D należy wybrać do zastosowań w architekturze. Podczas wykładu zostanie sporządzony przegląd technologii i przykładowe realizacje z wykorzystaniem druku 3D. 

Marcin Strzała, projektant freelancer, który wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (WAPW) podkreśli potencjał zastosowania wytwarzania przyrostowego w architekturze, przedstawi historyczne zastosowania druku 3D w tej branży oraz opowie o potencjalnych korzyściach płynących ze świadomego wykorzystania metod addytywnych w architekturze. 

Skanowanie 3D pozwala na szybkie i wygodne odtworzenie geometrii nawet dużych modeli, takich jak meble czy budynki. Tomasz Janawa, specjalista ds. skanowania w CadXpert omówi zasady działania takich urządzeń i przykładowe zastosowania w branży architektonicznej. 

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład Macieja Freja, dyrektora zarządzającego w firmie Legacy Landmarks. Prelegent omówi aspekt sztuki w przestrzeni publicznej z wykorzystaniem wytwarzania przyrostowego. Każdy element konferencji będzie zakończony sesją pytań i odpowiedzi. 

Wydarzenie odbędzie się 30.03.2021 o godzinie 10.00.

LINK DO ZAPISU NA WYDARZENIE

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like