Il Pennaio – włoski producent luksusowych długopisów, wykorzystał wielokolorową, wielomateriałową technologię druku 3D PolyJet Stratasys, aby ponownie wprowadzić na rynek historyczną markę piór wiecznych – Duchessa 1935. Po nawiązaniu współpracy z Florenradica – producentem części i akcesoriów dla ekskluzywnej mody, nowa linia produktów już odniosła sukces, zapewniając napływ nowych klientów do Il Pennaio i zwiększając wyniki sprzedaży firmy. Dodatkowo, zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu nowej kolekcji na rynek, firma została partnerem jednego z największych sprzedawców piór w Europie – La Couronne du Comte.

Marka Duchessa 1935 jest postrzegana w całej branży jako jedna z najbardziej prestiżowych we Włoszech, mimo że została wycofana ze sprzedaży w 1958 roku. Chcąc ożywić kultową nazwę i nadać jej nowoczesny charakter, Il Pennaio postanowił rozszerzyć granice technik tworzenia piór wiecznych, aby stworzyć wyróżniające się, współczesne projekty, utrzymane w unikalnym stylu oryginalnej Duchessy.

Według Fabio Moricci, współwłaściciela Il Pennaio, nowe projekty – zawierające żywe kombinacje kolorów i skomplikowane wzory – byłyby nieosiągalne w przypadku innych drukarek 3D, nie mówiąc już o tradycyjnych metodach produkcji. Dzięki technologii druku 3D PolyJet, Moricci dostrzega nowe możliwości projektowania produktów na całym rynku:

Testując te same projekty, inne drukarki 3D nie były w stanie uzyskać wyników, które byłyby nawet prawie porównywalne; naprawdę wierzymy, że Stratasys jest jedynym dostawcą, który może zapewnić wyjątkową jakość, jakiej wymagają luksusowe marki z najwyższej półki.

Rynek luksusowych długopisów zwykle korzysta z tych samych żywic o podobnej strukturze. W rezultacie spośród wszystkich kluczowych dostawców, do których mogą zwrócić się duże marki z branży, jedynym wyróżnikiem jest estetyka. Oprócz stworzenia nowych możliwości projektowych, fundamentalna wszechstronność druku 3D otworzyła również zupełnie nowe możliwości dla Il Pennaio i Florenradica, umożliwiając tworzenie małych ilości lub pojedynczych produktów.

Pierwsza kolekcja z serii Duchessa 1935 jest już dostępna i składa się z 250 sztuk, z których każda została zaprojektowana i wyprodukowana w siedzibie Florenradica we Florencji przy użyciu technologii druku 3D Stratasys J-Series PolyJet. Florenradica – wieloletni partner Stratasys, dodała niedawno do swojej działalności drukarkę 3D Stratasys J850, wzmacniając zdolność firmy do tworzenia ultrarealistycznych prototypów i specjalistycznych części końcowych.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D