EOS – producent przemysłowych drukarek 3D do metalu i sproszkowanych tworzyw sztucznych, słynie również z bardzo bogatego programu szkoleniowego. Prowadzenie działalności w obrębie wytwarzania przyrostowego na przemysłową skalę to dość spore wyzwanie, jednakże EOS posiada zasoby umożliwiające przygotowanie firm do tego zadania w bardzo efektywny sposób. Producent wprowadził kilka interesujących ulepszeń w swoim systemie edukacyjnym, w postaci m.in. aplikacji „rozszerzonej rzeczywistości”, przeznaczonej specjalnie dla drukarki 3D do metalu – EOS M290.

Niemiecki producent wierzy, że nowa aplikacja w połączeniu z istniejącymi programami szkoleniowymi może znacznie skrócić czas wdrażania nowych operatorów drukarek 3D – z „kilku miesięcy” do zaledwie kilku tygodni. Jest to dość znaczące ułatwienie, które umożliwiłoby firmie produkcyjnej znacznie szybsze pozyskanie personelu do pracy przy obsłudze wdrażanych maszyn.

Aplikacja zapewnia wirtualny widok systemu EOS M290 i zapewnia następujące możliwości:

  • zapoznanie się z głównymi komponentami drukarki 3D i pracę z nią w rzeczywistych rozmiarach
  • obsługa elementów systemu EOS M290 oraz poznawanie jego kluczowych cech
  • zapoznanie się z kluczowymi koncepcjami bezpieczeństwa podczas pracy z drukarkami 3D EOS
  • tworzenie sekwencji kroków konfiguracji i rozładowania pracy w systemie produkcyjnym
  • testy wiedzy w trybie samodzielnej pracy
  • wdrażanie pracowników do pracy, zanim drukarka 3D zostanie fizycznie zainstalowana w firmie.

EOS oferuje aplikację rozszerzonej rzeczywistości na trzech poziomach i jest ona dostępna do pobrania w iOS App Store lub sklepie Google Play. Dostępna jest darmowa wersja, ale zapewnia tylko bardzo ograniczone funkcjonalności. Dwa dodatkowe, płatne poziomy zapewniają pełną funkcjonalność, ale tylko jeden pozwala na „zdalne szkolenie z ekspertem AM”. Cena wersji premium to 990 €, a platinum 1289 €.

EOS zakłada, że jeśli odniesie sukces z aplikacją, będzie rozszerzać ją dla innych modeli drukarek 3D jakie posiada w ofercie.

Źródło: www.eos.info

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like