Aleph Objects – amerykański producent desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF, wprowadził niedawno nowy produkt w postaci Aerostruder v2 Micro – modułu przeznaczonego do precyzyjnego drukowania 3D dla rozwijanych przez siebie drukarek 3D LulzBot. Teraz firma zapowiada premierę kolejnej nowości, która wywołała całą masę spekulacji na forach internetowych i grupach dyskusyjnych na Facebooku i Reddicie. We wrześniu ma pojawić się nowa drukarka 3D, która najprawdopodobniej będzie drukować z żywicy!

Wszystko co firma pokazała to zdjęcie detalu wyglądającego na wydruk wykonany w technologii fotopolimerowej oraz jego opis brzmiący: „Wash Away Your 3D Printing Preconceptions: We’ve got the cure for the common printer—our newest solution will be released this September! We’re laser focused on the fine details, get on our wavelength to get the info first” [zmyj swoje wyobrażenia o drukowaniu 3D: mamy receptę na popularną drukarkę – nasze najnowsze rozwiązanie zostanie przedstawione we wrześniu! Jesteśmy laserowo skupieni na na najdrobniejszych szczegółach, więc wejdźcie na naszą długość fal, aby uzyskać informacje w pierwszej kolejności].

Aleph Objects wysyła szereg dość jednoznacznie brzmiących sygnałów: „cure„, „laser focused„, „wavelenght” to frazy, które dość słabo wpisują się kontekst samego komunikatu i są wstawione do niego nieco na siłę, lecz równocześnie są jednoznacznie kojarzone z technologią SLA, czyli utwardzania żywicy światłoutwardzalnej wiązką lasera. Premiera nowej drukarki 3D ma nastąpić już w ciągu najbliższych kilku tygodni, więc okaże się, czy te spekulacje mają podstawy? A jeśli okażą się słuszne – czy drukarka 3D Lulzbot będzie w jakimkolwiek stopniu w stanie konkurować z The Form 2 Formlabs…?

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like