Markforged – amerykański producent przemysłowych drukarek 3D, opublikował sprawozdanie finansowe za drugi kwartał 2022 r., wykazujące wzrost przychodów o +18,6%. W ciągu kwartału firma wygenerowała 24,2 mln dolarów przychodu, tj. o +3,8 mln dolarów więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku oraz o +2,3 mln dolarów kwartał do kwartału.

Odkąd Markforged wszedł na giełdę NYSE w lipcu 2021 r., wykazuje dość stały wzrost. Biorąc jednak pod uwagę, że przychody Markforged wzrosły o +9% w II kwartale 2021 r., wyniki za II kwartał 2022 r. stanowią znaczący wzrost tempa ekspansji.

Jednak podczas gdy Markforged nadal odnotowuje silny popyt na swoje rozwiązania ze strony klientów, CEO firmy – Shai Terem przyznał, że niestabilność światowej gospodarki ma krótkoterminowy wpływ na działalność operacyjną. To skłoniło firmę do „przeanalizowania wewnętrznych kontroli kosztów”, jednakże nie zamierza ona ograniczać wydatków na innowacje, ponieważ koszty badań i rozwoju wzrosły o +62,5% w drugim kwartale.

Wraz z przejściem do trzeciego kwartału 2022 r. Markforged zrewidował swoje prognozy roczne do 110,0 mln dolarów z wcześniejszej prognozy 114,0 mln dolarów. Opisana przez Terema jako „ostrożny” ruch uwzględniający warunki ekonomiczne, rewizja nadal pozostawia firmę prognozując wzrost o +20,6%. Równocześnie Markforged zakończył drugi kwartał z 243,2 mln dolarów w gotówce, co daje dobrą pozycję na nadchodzące miesiące.

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like