Czołowy producent przemysłowych drukarek 3D – Markforged, przenosi swoją główną siedzibę do Waltham w stanie Massachusetts w USA. Nowa siedziba firmy połączy pracowników, którzy pracowali w dwóch różnych zakładach w Watertown w jednej lokalizacji przy 60 Tower Road. Równocześnie Markforged podwoi powierzchnię produkcyjną w celu dalszego rozwoju.

Nowa siedziba Markforged w Waltham zajmie 120 000 stóp kwadratowych na czterech piętrach. Przestrzeń robocza posiada certyfikat LEED Gold i pomieści ponad 500 pracowników. Ponadto firma wybuduje nowoczesne obiekty inżynieryjne i laboratoria dla swoich zespołów w zakresie rozwoju sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych. Markforged spodziewa się zakończenia przeprowadzki jesienią 2022 roku.

Oprócz siedziby głównej firmy w Waltham, Markforged chcąć sprostać zapotrzebowaniu na swoje produkty, w 2022 roku podwoi rozmiar swojego zakładu produkcyjnego materiałów eksploatacyjnych w Billerica w stanie Massachusetts, dodając powierzchnię prawie 22 000 stóp kwadratowych, co przełoży się da całkowitą powierzchnię na poziomie 46 000 stóp kwadratowych. Markforged przewiduje zakończenie tej rozbudowy do końca przyszłego roku.

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcie: materiały prasowe (wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like