Znudziło się Wam drukowanie z klasycznego PLA? Tajwański producent SpiderMaker zaprezentował niedawno ten klasyczny materiał w niecodziennej, matowej odsłonie w pełnej gamie cieszących oko, pastelowych kolorów.

SSFC (Shinkong Synthetic Fibers Corporation), firma matka SpiderMaker posiada bogate doświadczenie w badaniach i rozwoju materiałów polimerowych, które wykorzystała do stworzenia własnej linii filamentów pod nową marką. Cechą charakterystyczną filamentów SpiderMaker jest interesujące, matowe wykończenie, które wynosi na wyższy poziom wydruki 3D zarówno pod względem jakości jak i estetyki. Z racji na swoje właściwości materiał nadaje się do wytwarzania prototypów oraz elementów użytkowych, szczególnie w tych obszarach zastosowań, gdzie wygląd wydruku 3D odgrywa kluczową rolę.

Oprócz matowego wykończenia materiał SpiderMaker ma jeszcze jedną zaletę - niską kruchość. Stosunkowa elastyczność, która idzie w parze z wytrzymałością mechaniczną sprawia, że materiał znajdzie zastosowanie w wielu różnych aplikacjach. Co więcej, gotowy wydruk jest łatwy w dalszej obróbce, a post-processing nie nastręcza użytkownikowi trudności.

Z myślą o wszystkich entuzjastach ekologii warto nadmienić, że materiał dostarczany jest w kartonowym opakowaniu, bez plastikowych szpul - dzięki zmyślnej konstrukcji opakowanie może w kilku krokach zostać przekształcone w wolno stojący stojak na filament. Zobaczcie sami w filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=jdwX7KjDLXY

Jeśli chodzi o techniczne szczegóły, to materiał najlepiej drukować w temperaturze  210 - 230°C z prędkością miedzy 10 a 60 mm na sekundę. Filament dostępny jest w 18 kolorach o iście poetyckich nazwach (m.in. Steel Blue, Wasabi Green, Orchid Purple, Coral Red) w cenie około 150 PLN za 700g materiału.

Źródło: all3dp.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like