CELLINK w krótkim czasie wypracował sobie pozycję lidera branży biodruku 3D. Kolejne doniesienia o nowych patentach, materiałach czy pracach koncepcyjnych nad nowymi urządzeniami skutecznie podgrzewają atmosferę wokół firmy. Wczoraj CELLINK podzielił się informacją o przejęciu niemieckiej firmy cytena zajmującej się produkcją nowatorskiego sprzętu laboratoryjnego – według informacji podanych przez firmę wartość inwestycji to ponad $33 milionów.

Firma cytena opracowała urządzenie Single-Cell Printer – urządzenie umożliwiające wyodrębnienie pojedynczej komórki przy stosunkowo niskim ryzyku jej obumarcia. Konstrukcja urządzenia zbliżona jest do inkjetowych biodrukarek 3D, jednak opatentowany, innowacyjny system izolacji pojedynczych komórek otwiera zupełnie nowe ścieżki rozwoju inżynierii komórkowej i tkankowej. W przeciągu ostaniach pięciu lat cytena stała się popularna w dziedzinie biomedycyny, ponieważ wiodące firmy farmaceutyczne  wykorzystują jej urządzenia w badaniach nad nowymi rozwiązaniami.

Inwestycja to dla CELLINK szansa na umocnienie swojej strategii handlowej i wdrożenie nowych urządzeń do oferty produktowej. Erik Gatenholm, CEO CELLINK dodaje, że przejęcie cytena to kolejny krok na drodze CELLINK do dostarczania najbardziej innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań na potrzeby branży farmaceutycznej.

Prezes cytena, Jonas Schoendube,  zaświadcza z kolei, że w CELLINK znaleźli partnera, który podziela wizję firmy i pomoże w dalszym rozwoju cyteny. Co więcej, współpraca daje zupełnie nowe możliwości związane z branżą farmaceutyczną i biotechnologiczną – szerokie portfolio produktowe obu firm uzupełniają się wzajemnie, dając swoim klientom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Pozwoli to również na mocniejsze zaznaczenie obecności firm na międzynarodowej arenie.

Źródło: cellink.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like