Start-up’y medyczne korzystające z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych nadal na celowniku inwestorów. axial3D, brytyjska młoda firma z sektora medycznego, w ostatniej rundzie finansowania zebrała finansowanie w kwocie 3 milionów dolarów. Dla start-up’u zastrzyk gotówki to szansa na rozszerzenie ram swojej działalności i wejście na zupełnie nowe, zagraniczne rynki.

Zdaniem specjalistów z axial3D wdrażanie rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych w świecie medycyny to olbrzymia szansa na podnoszenie standardów i wydajności nawet bardzo skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Potencjalne szanse rozwoju branży MedTech skłoniły przedstawicieli firmy do podjęcia decyzji o wejście na rynek amerykański. Nowe biuro na terenie Stanów Zjednoczonych pomoże axial3D w poszerzeniu bazy klientów indywidualnych oraz firm zainteresowanych ewentualną współpracą.

Czym zajmuje się axial3D? Firma zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem drukowanych 3D modeli anatomicznych na podstawie danych zbieranych podczas badania obrazowania medycznego w formacie DICOM. Ich modele są wykorzystywane zarówno do planowania przedoperacyjnego jak i tłumaczenia technikaliów zabiegów studentom, pacjentom, a także ich rodzinom. Więcej informacji na temat realizowanych przez firmę projektów można znaleźć na ich stronie internetowej.

Daniel Crawford, CEO axial3D, przyznaje, że otrzymanie finansowania to kamień milowy w rozwoju firmy. Kolejnym celem, jaki stawiają przed sobą specjaliści jest dostarczanie swoich rozwiązań większej liczbie firm i organizacji ze świata opieki medycznej, pozwalając im jednocześnie na redukcję kosztów przy poprawie jakości świadczonych usług. W tym celu firma chce położyć nacisk na automatyzację procesów, poprzez inwestycję w technologie uczenia maszynowego, tak aby zoptymalizować procesy wytwórcze.

axila3D, oprócz usługowego druku 3D spersonalizowanych modeli anatomicznych zajmuje się również tworzeniem swojego autorskiego oprogramowania. Platforma axial3D assure pozwala na monitorowanie i zarządzanie procesem wytwórczym, dedykowane laboratoriom, w których wykorzystuje się technologie przyrostowe. Możliwość raportowania zamówień, śledzenia aktywności personelu i komunikacji z lekarzami to tylko niektóre z funkcji, które dają możliwość stworzenia profesjonalnego anatomicznego wydruku 3D.

Doktor Christopher Rumana, jeden z beneficjentów rozwiązań oferowanych przez firmę, bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży medycznej zauważa, że nowe technologie są siłą napędową innowacji w tym sektorze. Ma również nadzieje, że zainteresowanie inwestorów pozwoli firmie dalej propagować swoje rozwiązania na szeroką, ogólnoświatową skalę.

ZOBACZ: Niemiecki start-up medyczny certyfikuje drukowany 3D implant piersi  i pozyskuje €4,2 miliona dofinansowania

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like