Kiedy w zeszłym roku MIMAKI, firma wywodząca się z branży poligraficznej, przedstawiła urządzenie umożliwiające druk przestrzenny w pełnej gamie kolorów wzbudziło to niemałe zainteresowanie w branży druku 3D. Profesjonalne urządzenie Mimaki 3DUJ-553 po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas targów formnext 2017 – stanowisko Mimaki zachwycało odwiedzających niesamowitą głębią barw prezentowanych wydruków.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od stycznia 2018 roku, jednak producent budując szeroką sieć sprzedaży kilka dni temu przedstawił oficjalną kampanię dotyczącą innowacyjnej drukarki 3D, dedykowaną na rynek europejski.

Jak mówi Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe,  oficjalne wdrożenie urządzenia na rynek europejski to ważne wydarzenie dla działalności Mimaki. Drukarka 3D 3DUJ-553 jest pierwszym krokiem firmy w kierunku rynku technologii przyrostowych – urządzenie wykorzystuje do produkcji detali technikę opartą na zaawansowanej technologii druku materiałem fotopolimerowym, który utrwalany jest promieniowaniem UV.

Przypomnijmy – drukarka 3D Mimaki 3DUJ-553 tworzy detal nanosząc krople płynnego fotopolimeru i natychmiast przeprowadza jego utrwalanie za pomocą światła UV. W przypadku skomplikowanych geometrii czy złożonych kształtów wymagających supportu, urządzenie nakłada możliwy do usunięcia materiał podporowy. Tym, co wyróżnia drukarkę 3D na tle konkurencji to niewątpliwie nieporównywalnie bogatsza paleta barw – druk przestrzenny w technologii od Mimaki daje możliwość skorzystania z aż 10 milionów kolorów o wysokim stopniu nasycenia.

Mimaki 3DUJ-553

Dodatkowo, poza pełną paleta barw, rozwiązanie oferuje zarówno biały, jak i przezroczysty atrament, który może być domieszkowany kolorowymi materiałami tak, aby nadać transparentności drukowanym detalom. Z kolei rozpuszczalny materiał podporowy eliminuje potrzebę ręcznego usuwania podpór, przez co pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Obszar roboczy drukarki 3D od Mimaki wynosi 50 × 50 × 30 cm.

Otwierając się na europejskich klientów Mimaki uruchomiło dedykowaną stronę internetową  na której odwiedzający mogą znaleźć więcej informacji dotyczących produktów. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć Mimaki 3DUJ-553 podczas targów FESPA 2018 w Berlinie w dniach 15-18 maja. Producenci zapewniają, że na stoisku obecni będą eksperci w zakresie technologii 3D, aby szczegółowo przedstawić odwiedzającym urządzenie oraz opowiedzieć o sposobach, w jakie otwiera ono nowe możliwości biznesowe.

 Źródło: mimakieurope.comduomedia.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like