Nano Dimension – producent specjalistycznych urządzeń do przyrostowego wytwarzania elektroniki przejęła firmę Global Inkjet Systems Ltd. (GIS). GIS, z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii, jest wiodącym producentem i dostawcą wysokowydajnej elektroniki sterującej, oprogramowania i systemów dostarczania atramentu. Założona w 2006 roku firma jest dobrze znana z tworzenia i dostarczania najnowocześniejszego sprzętu do druku atramentowego 2D i 3D oraz unikalnego oprogramowania operacyjnego.

GIS obsługuje szeroką gamę głowic drukujących od głównych producentów, w tym Fujifilm Dimatix, Konica Minolta, Kyocera, Ricoh, SII Printek, Toshiba TEC i Xaar. Na przestrzeni lat firma utworzyła pokaźną bazę klientów z sektora druku 3D i dysponuje specjalistyczną wiedzą w zakresie natryskiwania spoiwa (metalu i piasku) i polimerów, mając ponad 130 klientów na całym świecie.

Technologia i oprogramowanie dostarczania atramentu GIS są niezbędne dla każdej metodologii osadzania atramentu w naszych rozwiązaniach AME i AM. Mapa drogowa badań i rozwoju GIS pomoże nam zapewnić lepszą rozdzielczość i wyższą produktywność w naszych przemysłowych rozwiązaniach druku 3D” – skomentował Yoav Stern, prezes i dyrektor generalny Nano Dimension – „w wyniku tego przejęcia będziemy mogli poprawić wydajność naszej technologii i czas wprowadzania na rynek. Połączona firma będzie posiadać i mieć dostęp do innowacyjnych i jeszcze nie wprowadzonych na rynek technologii druku, dostarczających wartościowe i najnowocześniejsze rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów i dające nam wyraźną przewagę konkurencyjną”.

W poprzednim, zakończonym roku obrotowym który zakońćzyłsię w marcu 2021 r. przychody GIS wyniosły około 10 mln dolarów, a marża brutto wyniosła 51%. Nano Dimension zapłacił udziałowcom GIS 18,1 miliona dolarów w gotówce i dodatkowo zapłaci od 1,3 mln do 10,7 mln dolarów w ciągu następnych 27 miesięcy, jeśli GIS osiągnie określone wyniki finansowe w tym okresie czasu.

Źródło: www.nano-di.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like