Holenderska firma Formfutura  wprowadziła do swojej oferty 3 nowe filamenty inżynierskie. Są one efektem pracy nad przemysłowym termoplastem, który będzie można używać w standardowych drukarkach FDM. Jak deklaruje producent, materiały w ogóle się nie kurczą. Cechuje je również duża przyczepność, dzięki czemu można używać ich bezpośrednio na szklanej płycie.

ApolloX™

ApolloX™ to profesjonalny, bardzo wytrzymały filament inżynierski, bazujący na zmodyfikowanym ASA (kopolimer akrylonitrylu, styrenu i akrylanów zbliżony do ABS. Jest odporny na degradację utleniającą i promieniowanie nadfioletowe). Według zapewnień producenta, wydrukowane modele będą miały precyzję możliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu formowania wtryskowego. Jest odporny na wodę i promienie UV.

 
TitanX™  to ABS o zmienionych właściwościach mechanicznych – nie kurczy się, a jego pierwsza warstwa przylega idealnie do płyty drukarki. Cechuje go stabilność i duża wytrzymałość. Producent poleca go do wydruku dużych modeli.
 
 
Atlas Support™ to materiał do druku 3D supportów rozpuszczalnych w wodzie do podwójnej ekstruzji. Ulepszona mieszanka PVA,  gwarantuje wyższą odporność na wysokie temperatury i wilgoć. Wiąże się z szeroką gamą termoplastów takich jak: PLA, ABS, HIPS, TPE, TPU. PETG, ASA, itp.
Źródło: Formfutura
Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like