Materialise od wielu lat rozwija swoje zaplecze software'owe, skupiając się na rozwiązaniach dla medycyny oraz inżynierii medycznej. Ponad rok temu jako pierwszej firmie na świecie, udało się jej uzyskać pozwolenie FDA w zakresie produkcji modeli diagnostycznych narządów ludzkich dla Mimics inPrint. Kolejnym modułem ich autorskiego oprogramowania, który uzyskał potwierdzenie od FDA jest Mimics Enlight.

Mimics Enlight to soft wykorzystywany do planowania procedur medycznych i operacji układu krwionośnego, z szczególnym uwzględnieniem zabiegu przezcewnikowej nieoperacyjnej naprawy zastawki mitralnej (TMVR). Oprogramowanie umożliwia lekarzom rzetelne planowanie przedoperacyjne, co zwiększa ryzyko powodzenia zabiegu na każdym jego etapie.

Jak mówi Bryan Crutchfield, wiceprezes i dyrektor generalny Materialise North America, ścisła współpraca z zespołami partnerskich szpitali i firm produkujących urządzenia medyczne, pozwoliła na zidentyfikowanie obszarów, w których planowanie zabiegów 3D może wpłynąć na wydajność procesów. Wiedza zdobyta przez specjalistów Materialise pomogła w wzbogaceniu oprogramowania Mimics Enlight.

Uzyskanie przez oprogramowanie certyfikatu FDA pozwoliła na poszerzenie wachlarza narzędzi dostępnych dla kardiologów, którzy pragną usprawniać swoją pracę i uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Agencja Żywności i Leków od kilku lat przykłada coraz większą uwagę do technologii druku 3D i jej możliwości wykorzystania w medycznych aplikacjach. Blisko dwa lata temu, organizacja opublikowała dokument, będący wstępną analizą technologii i dostępnych materiałów, który w przyszłości ma doprowadzić do ustalenia jednolitych regulacji prawnych dla wyrobów technologii przyrostowych.

Zabieg nieoperacyjnej naprawy zastawki mitralnej jest o tyle wymagający, że za każdym razem przebieg zabiegu jest inny i zależy od indywidualnej budowy anatomicznej pacjenta. Szczegółowe pomiary wykonywane na podstawie wyników obrazowania medycznego stanowią podstawę do prawidłowego przebiegu zabiegu i pomagają w zapobieganiu wystąpienia powikłań.

Wykorzystanie modeli 3D tworzonych w Mimics Enlight Mitral umożliwia lekarzom lepsze zrozumienie badanego przypadku a także pozwala na planowanie skomplikowanych procedur medycznych (takich jak zabieg TMVR). Materialise ma nadzieję stać się zaufanym partnerem dla jak największej ilości szpitali oraz klinik kardiologicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=T1cFatTVOg8

Oprogramowanie po raz pierwszy zostało zaprezentowane na trwającym właśnie wydarzeniu Transcatheter Valve Therapies TVT 2019 - Structural Heart Summit w Chicago 13-15, 2019.

Źródło: materialise.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like