Peopoly – producent drukarek 3D z Hongkongu, wprowadził na rynek fotopolimerową drukarkę 3D Phenom XXL V2 MSLA, która jest nową wersją modelu XXL i zarazem największą drukarkę 3D firmy z serii Phenom. Jest wspierana przez płytę główną Vlare Core i wykorzystuje w pracy równoległe źródło światła. Według firmy, drukarka 3D ma 22 razy większą objętość niż Formlabs Form 3.

Objętość robocza Phenom XXL V2 wynosi 527 x 296 x 550 mm. Jest to o +500% więcej niż w modelu Phenom i ponad czterokrotnie więcej niż Form 3L. XXL V2 powinien się sprawdzić w produkcji wielkoseryjnej oraz bardzo dużych części za sprawą przemysłowemu panelowi LCD w rozdzielczości 4K. Drukarka 3D wykorzystuje te same żywice Deft i Neo co Phenom, umożliwiając użytkownikom przechowywanie tych samych materiałów eksploatacyjnych.

Phenom XXL V2 wykorzystuje oprogramowanie układowe/oprogramowanie Vlare Core, co pozwoli posiadaczom wcześniejszych modeli drukarek 3D Peopoly na łatwe przeniesienie wcześniej drukowanych modeli 3D.

Według producenta drukarka 3D jest prosta w obsłudze i tania w utrzymaniu. Wykorzystuje zaawansowaną technologię równoległych diod LED, która zapewnia wyższą rozdzielczość, większą wydajność energetyczną i niższy poziom hałasu wentylatora. Jest wyposażona w 7-calowy ekran dotykowy, podczas gdy model XXL posiada 4,5-calowy ekran. Do przygotowania modeli do druku 3D służą takie programy jak Lychee, Tango Voxeldance i Vlare Slicer. Dostępne są także moduł Wi-Fi i kamera na podczerwień do zdalnego monitorowania i zarządzania urządzeniem, a także płyta kontrolera Vlare Core z obsługą Open File Format i wbudowaną pamięcią masową EMMC.

Źródło: www.peopoly.net
Zdjęcia: www.peopoly.net (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like