Peopoly, producent fotopolimerowych drukarek 3D z Hongkongu, wprowadził na rynek nowe, wielkoformatowe urządzenie klasy produkcyjnej: Phenom Forge. Drukarka 3D została wyposażona w nowy ekran LED 6K i zdaniem producenta ma być w stanie drukować części w doskonałej rozdzielczości, przy równocześnie wysokiej prędkości naświetlania poszczególnych warstw. Phenom Forge posiada certyfikat UL, umożliwiający mu pracę w środowisku produkcyjnym.

Peopoly powstało w 2016 r. i dość szybko zyskało reputację producenta solidnych drukarek 3D typu UV LCD. Nowe urządzenie posiada bardzo duży jak na tą technologię obszar roboczy na poziomie 288 x 162 x 350 mm i konstrukcję stołu roboczego z podwójną szyną w osi Z. Aby zapewnić odpowiednią jakość wydruków, została wyposażona w wysokokontrastowy panel 6K, który dzięki równoległej matrycy LED jest podobno dwa razy szybszy niż porównywalne jednostki, równocześnie zużywają o 50% mniej energii elektrycznej. Wydajność podświetlenia UV Phenom Forge sprawia, że drukarka 3D nie ​​wymaga dużego chłodzenia, przez co konstrukcja jest lżejsza i generuje mniej szumu od wentylatorów. Ma to umożliwić większy komfort pracy z urządzeniem w środowisku biurowym lub małej firmie.

Drukarka 3D jest wyposażona w zbiornik na żywicę, w którym można regulować temperaturę w zakresie 25-35°C – pozwoli to użytkownikom dostosować idealne ustawienia dla materiału w celu uzyskania jego optymalnej wydajności. Platforma robocza jest produkowana na frezarkach CNC, dzięki czemu wydruki będą łatwiejsze w zdejmowaniu, a sama platforma łatwiejsza w czyszczeniu. Panele boczne obudowy są demontowalne, dzięki czemu można np. zainstalować kanał wentylacyjny odprowadzający opary żywic lub dodane nagrzewnice, aby dodatkowo podgrzewać materiał w chłodnych środowiskach pracy.

Phenom Forge działa na zupełnie nowej płycie Vlare Core produkcji Peopoly, zapewniając użytkownikom lepsze przetwarzanie i komunikację przez Wi-Fi, a także otwarty format plików. Ma to umożliwić korzystanie z sieciowych urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery noktowizyjne do monitorowania druku 3D lub instalację oprogramowania Nexus firmy Fiberpunk do zarządzania farmami drukarek 3D.

Specyfikacja techniczna:
  • rozdzielczość ekranu: 5448 x 3064 px (UHD) (6k)
  • obszar roboczy: 288 x 162 x 350 mm
  • rozstaw pikseli: 50um
  • współczynnik proporcji (aspect ratio): 16:9
  • moc światła UV: 75W
  • pojemność pojemnika na żywicę: 2,5 kg
  • wysokość drukowanych warstw: 0,02-0,1 mm
  • komunikacja: Ethernet, USB

Phenom Forge jest już dostępne w przedsprzedaży w cenie 1299 dolarów, a docelowa cena urządzenia to 1699 dolarów. Wysyłki drukarek 3D mają rozpocząć się w połowie maja 2022 r.

Źródło: www.peopoly.net
Zdjęcia: www.peopoly.net (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like