polySpectra – amerykański producent żywic światłoutwardzalnych, zaprezentował nowy, biokompatybilny materiał do druku 3D o nazwie COR (Cyclic Olefin Resin) Bio. Premiera żywicy miała miejsce na targach RAPID + TCT jakie odbyły się w zeszłym tygodniu w Chicago. COR Bio to trzeci materiał w ofercie polySpectra i jednocześnie pierwszy biokompatybilny. Dołącza on do portfolio po wcześniejszym wprowadzeniu wytrzymałych żywic COR Alpha i COR Black.

Firma przewiduje, że nowy materiał znajdzie zastosowanie w produkcji końcowej w sektorze opieki zdrowotnej, przede wszystkim w składnikach urządzeń medycznych, produktach stomatologicznych oraz narzędziach chirurgicznych. Ponadto COR Bio może być również wykorzystywany w produkcji towarów konsumenckich oraz urządzeń mikrofluidalnych.

Wśród cech charakterystycznych dla materiału COR Bio znajdują się wysoka wytrzymałość na uderzenia, wysoka temperatura pracy, 100% wydłużenie przy zerwaniu oraz temperatura przejścia szklistego wynosząca 135°C.

„Żywica COR Bio to produkt zaprojektowany specjalnie, aby otworzyć drzwi do wcześniej niemożliwych do zrealizowania zastosowań w druku 3D fotopolimerów w sektorach opieki zdrowotnej i konsumenckim,” komentuje Raymond Weitekamp, założyciel i CEO polySpectra. „COR Bio charakteryzuje się niespotykaną kombinacją wytrzymałości, biokompatybilności oraz możliwością autoklawizacji – krytycznym zestawem cech dla zastosowań w urządzeniach medycznych.”

Premiera materiału COR Bio następuje zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu przez polySpectra dostępności materiału COR Alpha na desktopowych drukarkach 3D typu DLP i LCD UV. Podobnie jak COR Alpha, COR Bio dostępny jest do naświetlania falami 385nm i 405nm.

Źródło: www.polyspectra.com
Zdjęcia: www.polyspectra.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like