Informacje branżowe

Relacja z „Konferencji 3D” Lenso i GOM w Toruniu

W dniach 29-31 marca 2017 r. w Toruniu, odbyła się „Konferencja 3D” organizowana przez firmę Lenso – wyłącznego dystrybutora systemów optycznych firmy GOM, lidera optycznych systemów pomiarowych w Polsce, a także jednego z przedstawicieli nowo powstałego Centrum Kompetencji Metrologicznych.

Tematem przewodnim wydarzenia były systemy optyczne firmy GOM oraz związane z nimi aplikacje pomiarowe. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się najnowszym systemom GOM – w tym automatycznemu systemowi ATOS ScanBox 4105 wraz z najnowszą głowicą pomiarową ATOS Capsule.

W czasie konferencji odbyły się liczne prezentacje prowadzone przez zespół Lenso jak i użytkowników GOM z całej Polski, którzy opowiadali o tym jak przebiegało wdrażanie systemów w ich przedsiębiorstwach, do czego są wykorzystywane oraz jakie przynosi to im profity. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz dyskusji z użytkownikami.

Na wydarzeniu pojawili się także pozostali przedstawiciele Centrum Kompetencji Metrologicznych oraz partnerzy firmy GOM i Lenso – 3DTeam, firma dostarczająca usługowe pomiary 3D w kontroli jakości i inżynierii odwrotnej  oraz 3DTool, partner handlowy firmy WITTE, zajmujący się projektowaniem uchwytów pomiarowych.

Ważną częścią konferencji były darmowe warsztaty o charakterze szkoleniowym. Przedstawiciele Lenso poruszyli tematykę z zakresu GD&T, automatyzacji, śledzenia na żywo jak i deformacji.

Źródło: www.lenso.com.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like