Początek zeszłego roku w polskiej branży druku 3D obfitował w liczne newsy o zasięgu międzynarodowym. Najpierw Zortrax ogłosił sprzedaż 5000 swoich drukarek 3D do DELLA, a dosłownie kilka dni później wrocławskie e-Prototypy – lider w dziedzinie profesjonalnych usług druku 3D w Polsce stały się częścią belgijskiego Materialise – największej firmy świadczącej usługi druku 3D na świecie. Chociaż ta informacja została przyćmiona przez dużo bardziej medialny sukces Zortraxa, nie sposób jej bagatelizować. Fakt iż Materialise, które istnieje na rynku od początku lat 90-tych zdecydowało się na to przejęcie, świadczyło nie tylko o wartości samych e-Prototypów, lecz również o wierze firmy w potencjał polskiego rynku.

Od czasu fuzji obydwu firm minęło już blisko półtora roku i dziś obydwie strony mogą z powodzeniem stwierdzić, iż nie była to chybiona decyzja. Materialise Polska realizuje wiele widowiskowych projektów, czego przykładem może być chociażby udział w tworzeniu prototypu Nowej Warszawy. Teraz firma ma przyjemność zaprezentować nową odsłonę swojej strony internetowej, która oprócz standardowych dla stron korporacyjnych informacji, prezentuje szereg dość cennych z punktu widzenia pasjonatów druku 3D informacji.

Główną zaletą nowego serwisu, jest przede wszystkim dział poświęcony technologiom przyrostowym i materiałom do druku 3D, które są w niej wykorzystywane. Z uwagi na to, że Materialise jest firmą usługową nie związaną z żadnym producentem drukarek 3D, na jej stronie można znaleźć opisy wszystkich najważniejszych technologii druku 3D – zarówno tych oferowanych przez 3D Systems, jak i Stratasysa czy EOS. Pasjonaci nowych technologii wytwórczych, będą mogli poczytać tam również o takich rozwiązaniach jak np. Vacuum Casting (odlewanie próżniowe) czy topienie laserowe.

Materialise Polska 01

Ciekawie przedstawia się również zakładka Case studies, gdzie można przeczytać o kilku konkretnych sposobach wykorzystania druku 3D w ujęciu profesjonalnym, a nie amatorskim czy hobbystycznym, co przeważa na większości serwisów branżowych zagranicą.

Źródło: www.materialise.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować