COLMEX Sp. z o.o. – dystrybutor przemysłowych drukarek 3D ExOne i szeregu innych technologii dla materiałów sypkich, rozszerza swoją ofertę handlową, nawiązując współpracę z SLM Solutions – czołowym producentem laserowych drukarek 3D do metalu. Dzięki temu, firma będzie w stanie dostarczać klientom kompleksowe rozwiązania w obrębie druku 3D z metalu w dwóch niezależnych technikach wytwórczych – Binder Jetting (ExOne / Desktop Metal) i SLM.

COLMEX został założony w 1988 roku jako przedsiębiorstwo inżynierskie o profilu projektowym. Jest dostawcą systemów przemysłowych firm JAUDT (producent urządzeń regulujących przepływ materiałów sypkich), FLSmidth Ventomatic (producent zautomatyzowanych linii pakujących), FLSmidth Pfister (producent grawimetrycznych systemów dozująco ważących) oraz ExOne i od teraz SLM Solutions. Od roku 2006 COLMEX posiada wprowadzony i certyfikowany przez TUV NORD System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2009.

SLM Solutions to jeden ze światowych liderów przemysłowego druku 3D. Po perturbacjach własnościowych i finansowych, do których doszło w 2017 roku i na skutek pandemii C19, firmie udało się powrócić do absolutnej czołówki firm produkujących drukarki 3D do metalu, generując z kwartału na kwartał rekordowe przychody. Aktualnie firma jest w trakcie procesu przejęcia przez japońskie Nikon Corporation, za kwotę 622 mln EUR.

Źródło: materiały prasowe COLMEX

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like