SLM Solutions - niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D do metalu, zanotował kolejny udany kwartał. W opublikowanym raporcie finansowym odnotował +7% wzrost przychodów rok-do-roku. Firma wygenerowała 16,9 mln euro, o 3,5 mln euro więcej niż w pierwszym kwartale 2021 roku. Według prezesa firmy - Sama O'Leary'ego, wzrost ten był spowodowany głównie wzrostem liczby zamówień o +26%, co pozwoliło jej również zwiększyć portfel zamówień już czwarty kwartał z rzędu.

SLM Solutions raportuje swoje przychody w dwóch segmentach: sprzedaż maszyn i obsługa posprzedażna. W pierwszym kwartale 2022 r. pierwszy segment był najbardziej dochodowy generując 11,4 mln EUR. Równocześnie był to praktycznie identyczny wynik jak rok temu (wzrost był minimalny i wyniósł 200 tysięcy euro) - firma twierdzi, że przeszkodą w osiągnięciu wyższych przychodów okazały się niedobory w dostępności podzespołów do budowy drukarek 3D, w szczególności komponentów elektronicznych.

Te zakłócenia, które opóźniły realizację zamówień SLM Solutions, spowodowały, że nie wykorzystała ona swoich zdolności produkcyjnych co również wpłynęło na rentowność. W pierwszym kwartale 2022 r. firma odnotowała EBITDA w wysokości -4,4 mln euro, co stanowi -110% spadek w porównaniu z -2,1 mln euro, które zaksięgowała w pierwszym kwartale 2021 r., a jej kapitał obrotowy również wzrósł do 38,5 mln euro z powodu kosztów zapasów.

Z drugiej strony, segment obsługi posprzedażnej SLM Solutions zdołał osiągnąć wzrost w pierwszym kwartale 2022 r., przynosząc 5 mln euro, czyli o 21% więcej niż w pierwszym kwartale 2021 r., ponieważ producent sprzedał więcej materiałów eksploatacyjnych i usług dla istniejących klientów.

Chociaż SLM Solutions przewiduje, że w pozostałej części roku finansowego spodziewa się być pod „ciągłą presją w łańcuchu dostaw”, twierdzi, że podjęło działania łagodzące i przyciągnęło popyt potrzebny do osiągnięcia rocznych przychodów w wysokości 100 milionów euro.

Decydując się na rozszerzenie bazy dostawców, produkcję większej liczby części we własnym zakresie i zwiększenie poziomu „bezpiecznych zapasów”, firma wierzy, że może teraz lepiej zwalczać zakłócenia, które opóźniły jej dostawy w pierwszym kwartale. Dzięki portfelowi zamówień w wysokości 49 milionów euro i szeregowi wewnętrznych inicjatyw zwiększających efektywność, w które angażuje się SLM Solutions, dyrektor finansowy Dirk Ackermann przewiduje również poprawę EBITDA w drugiej połowie 2022 roku.

Źródło: www.slm-solutions.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like