SLM Solutions – niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D do metalu, ogłosił sprzedaż dwóch kolejnych systemów dużemu europejskiemu producentowi z branży motoryzacyjnej, którego flota składa się obecnie z ponad dziesięciu maszyn SLM Solutions, w tym kilku modeli SLM500 oraz SLM280. Klient wykorzystuje swoje drukarki 3D do produkcji części z metalu do produkcji pojazdów, z naciskiem na produkcję seryjną.

Biorąc pod uwagę światowe trendy motoryzacyjne jak przejście na pojazdy elektryczne, implementacja technologii druku 3D z proszków metali będzie sukcesywnie przyspieszać. W dużej mierze będzie to efektem konieczności tworzenia lżejszych konstrukcji, zdolnych utrzymać ciężkie baterie oraz lepsze zarządzanie temperaturą w celu przedłużenia ich żywotności.

Klienci SLM Solutions są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom sektora motoryzacyjnego, wdrażając m.in. drukarki 3D z serii SLM500. W latach 2020-2021 SLM Solutions sprzedało dwa razy więcej modeli SLM500 – osiągając bazę instalacyjną na poziomie 150 maszyn na całym świecie. Większość z nich drukuje najbardziej złożone aplikacje wykorzystywane w nowoczesnej motoryzacji.

SLM Solutions jest jednym z liderów rynku drukarek 3D do metalu, koncentrując się na zwiększaniu produktywności dzięki innowacjom w technologii multilaserowej. Pierwszy cztero-laserowy system na rynku – SLM 500 może integrować lasery niezależnie lub równolegle, aby zwiększyć szybkość wytwarzania o 90% w porównaniu z konfiguracjami z dwoma laserami. Maszyny są zaprojektowane do produkcji seryjnej, redukując przestoje maszyny do minimum.

Źródło: www.slm-solutions.com
Zdjęcie: www.slm-solutions.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like