Holenderski start-up PRINTR prowadzący platformę internetową do obsługi druku 3D on-line, zaprezentował niedawno fantastyczną grafikę prezentującą komplet filamentów do druku 3D w formie układu okresowego pierwiastków. Grafika jest o tyle interesująca, iż zawiera praktycznie wszystkie najbardziej potrzebne informacje na temat poszczególnych materiałów. Oprócz nazwy, podana jest linia materiałów, z której się wywodzi (ABS, PLA, PET, nylon etc.), symbol, pełna nazwa, temperatury topienia oraz sugerowana prędkość druku 3D.

Poniższa grafika to praktycznie pełne kompendium wiedzy dot. korzystania z poszczególnych materiałów i materiał obowiązkowy dla osób lubiących eksperymentować z różnymi rodzajami filamentów.

Źródło: www.facebook.com/printr3D Grafika: [1]

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

5 Comments

 1. nie jest po polsku
  napiszcie do nich czy dasie zrobic polska wersje

  1. Już pytałem. Dasie.

   1. „Dasie”, jaaaaa 🙂

    1. A może jaaaaa Dasie? 😛

 2. We’d be happy to translate them to the polish language but we don’t speak polish. If someone wants to help we’d be happy to do so!

  Greetings from the PRINTR team 🙂

Comments are closed.

You may also like