WASP, kojarzony głównie jako producent urządzeń do druku 3D z ceramiki, zapowiedział premierę nowej drukarki 3D – Delta WASP 4070 TECH. Urządzenie, tak jak flagowe drukarki 3D tego producenta bazuje co prawda na układzie delty, jednak tym razem zdecydowano się na inny materiał eksploatacyjny. Tym razem skupiono się na druku 3D z PEEK, tworząc swoją kolejną drukarkę 3D, dedykowana zastosowaniom inżynieryjnym.

W swojej nowej drukarce 3D WASP postawił na materiały wysokotemperaturowe – ich najnowsza drukarka 3D wyposażona jest w ekstruder, który rozgrzewa się do 500°C, a jego chłodzenie zapewniane jest przez zamknięty system obiegu wody. Dodatkowo, posiada również opatentowany system system FIRECAP, który pomaga osiągać i utrzymywać temperaturę w komorze nawet do 300°C.

Firma rozszerza działalność nie tylko w ramach produkcji urządzeń, ale wdraża również usługę pomocy w produkcji z tworzyw wysokotemperaturowych. Specjaliści z WASP będą pomagać klientom w doborze materiałów i opracowaniu optymalnych parametrów procesu.

W infomacji od producenta czytamy, że ceny nowych systemów do druku 3D z materiałów inżynieryjnych będą niewiele wyższe od ich drukarek 3D do ceramiki. Ceny najniższych modeli drukarek 3D do mas plastycznych to 3000 EUR, natomiast ceny urządzeń inżynieryjnych z najnowszej serii zaczynają się od 3490 EUR. Oprócz materiału PEEK, Delta WASP 4070 TECH pozwala na druk 3D z filamentów takich jak ASA, polistyreny czy polimetakrylany.

WASP 4070 TECH wyposażył swoje urządzenie w system aktywnego suszenia nakładanego materiału, aby uzyskiwać wysoką jakość wytwarzania detali i zachowywać dobre właściwości mechaniczne. Dodatkowo, zautomatyzowany system poziomowania stołu ułatwia pracę z urządzeniem. Bezproblemową pracę zapewnia również analizator g-code’u, który sprawdza plik pod kątem błędów oraz „system automatycznego sprawdzania urządzenia”, który umożliwia szybką diagnozę problemów z urządzeniem. Łączność W-Fi pozwala z kolei na zdalną obsługę drukarki 3D.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like