Dzięki skanerom 3D digitalizacja materialnych obiektów odbywa się w sposób szybki i prosty. Dokładność wymiarowa modeli sięga 1 mm, a czas pojedynczego skanowania to nawet kilka sekund. Coraz więcej firm wdraża skanowanie 3D do swojej oferty. Dlaczego ta technologia ma coraz więcej zwolenników i jakie są praktyczne przykłady jej zastosowania? 

W trakcie webinaru, który odbędzie się 29.09 o godzinie 11, specjaliści CadXpert pokażą praktyczne zastosowania skanowania 3D i przedstawią przykładowe modele 3D i przykłady ich wykorzystania. 

Wydarzenie jest adresowane do osób, które chcą zaoszczędzić czas potrzebny na wykonywanie modeli 3D, oraz przekonać się o potencjale zastosowania skanowania 3D w budownictwie i geodezji. 

Na szkoleniu specjaliści CadXpert przedstawią zeskanowany model 3D, będący chmurą punktów i wykonają na nim różne operacje, ukazując pełnię możliwości skanera 3D. Dodatkowo przedstawią przykładowe zastosowania urządzenia, wygenerują różne rzuty i przekroje pomocne w inwentaryzacji 2D (ortophoto). Eksperci pokażą jak obliczyć pola powierzchni i objętości z wykorzystaniem skanera 3D i odpowiedzą na pytania dotyczące tej technologii. 

Prelegentem webinaru będzie Sylwia Frydrych specjalistka od skanowania 3D do zastosowań w budownictwie i inwentaryzacji 2D. Od wielu lat wykorzystuje skanery FARO, do szybkiej i skutecznej cyfryzacji modeli 3D. 

Liczba miejsc na webinarze jest ograniczona do 50. Link do zapisów znajduje się na stronie: http://bit.ly/webinar-skan3d

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like