Wiiboox – chiński producent drukarek 3D ogłosił wprowadzenie na rynek ekstrudera do druku 3D żywności, który można zainstalować na większości amatorskich drukarek FDM / FFF dostępnych na rynku, w tym z serii Creality Ender, Anycubic Mega czy Voxelab Aquila. Ekstruder o nazwie LuckyBot został zaprojektowany jako tania alternatywa dla drogich drukarek 3D do żywności i jest oferowany w cenie zaledwie 159 dolarów. Urządzenie jest kompatybilne z czekoladą, masłem orzechowym, śmietaną, serem, dżemem, puree ziemniaczanym, sosami do sałatek i innymi miękkimi pokarmami.

Wiibox zostało założone w 2014 roku w chińskim Nanjing i aktualnie posiada bardzo szerokie portfolio drukarek 3D i skanerów 3D. W ofercie firmy znajdują się amatorskie i desktopowe drukarki 3D działające w technologiach FDM / FFF, LCD UV a nawet przemysłowe maszyny do druku 3D z proszków metali w technologii SLM. Zespół firmy wywodzi się z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w USA i Uniwersytetu Zhejiang w Chinach. Wśród klientów Wiibox znajdują się takie firmy jak Procter & Gamble, Oracle czy Jaguar.

Aby korzystać z ekstrudera żywności wystarczy wymienić istniejącą głowicę drukującą w drukarce 3D na LuckyBot. Urządzenie posiada lekką obudowę wykonaną z ABS, dyszę ze stali nierdzewnej i rurki PP przystosowaną do kontaktu z żywnością. Według Wiiboox ekstruder posiada certyfikaty FCC i CE.

LuckyBot jest wyposażony w wyświetlacz temperatury wraz z trzema przyciskami do jego kontroli i regulacji położenia śruby ekstrudującej. Głowica drukująca jest w stanie utrzymać temperaturę do 50°C z funkcją automatycznego wyłączania. Dzięki zintegrowanym algorytmom kontroli temperatury, ciepło w głowicy jest zawsze z dokładnością do 0,5°C.

Więcej informacji na temat LuckyBot można znaleźć tutaj.

Źródło: www.wiibooxluckybot.com
Zdjęcie: www.wiibooxluckybot.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like