Włoska firma Robot Factory pokazała film przedstawiający wydruki 3D wykonane z ich niedawno wydanej drukarki 3DLPrinter. Aby podkreślić jakość swoich produktów, niektóre zdjęcia zostały zrobione za pomocą mikroskopu cyfrowego USB. Parametry obróbki dla każdego obiektu podkreślaja szybkość wykonywania.

3DLprinter

3DLPrinter drukuje w technologii DLP (Digital Light Processing), która polega na utwardzaniu światłem ciekłego fotopolimera. Każda kolejna warstwa wylewana na tacę utwardza się i w ten sposób powstaje drukowany obiekt. Urządzenie jest zbliżone wyglądem i funkcjonalnością, do powszechnie oczekiwanego w branży The Form 1 Formlabs.

Według "Fabryki Robotów", główne cechy, które różnią 3DLPrinter od innych drukarek 3D to:
 • wsparcie dla tacy współczesnego ruchu przesuwno-uchylnego (funkcja ta jest dostępna tylko dla urządzeń 3DLPrinter)
 • czarne anodowane aluminium ramki
 • pryzmatyczne prowadnice z podwójnym łożyskiem kulkowym
 • regulowana optyka z aluminizowanego lustra
 • oś Z z 16 mm kulkowymi śrubami
 • wyjmowana umywalka z żywicy do szybkiego czyszczenia
 • akrylowa pokrywa z blokadą przełącznika.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

  Comments are closed.

  You may also like