Witamy na oficjalnej relacji na żywo z jubileuszowej, dziesiątej edycji Dni Druku 3D. Tegoroczne wydarzenie tradycyjnie odbywa się na terenie Targów Kielce. Co wystawcy przygotowali dla zwiedzających oraz co w tym roku zasługuje na szczególną uwagę?

Z myślą o wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w tegorocznych targach jak co roku przygotowaliśmy fotorelację. Zachęcamy do odświeżania i śledzenia kolejnych aktualizacji

16:50

Pierwszy dzień targów dobiega końca – niewątpliwie do najciekawszych wydarzeń tego dnia warto zaliczyć m.in. polską premierę pierwszego na świecie atomizera proszków w formacie desktopowym ATO One (podczas sesji wykładowej zwiedzający mogli poznać również metodę działania urządzenia). Dodatkowo po raz pierwszy zaprezentowane zostały nowe urządzenia od VERASHAPE – VShaper 500, nowa drukarka 3D UBOT3D P440, a także skaner scan3D UNIVERSE SP od SMARTTECH

Co więcej, uwagę wielu odwiedzających skupiła maszyna produkcyjna Jet Fusion, zaprezentowana przez oficjalnego dystrybutora rozwiązań HP – Integart. Pierwszym przedsiębiorstwem, które będzie odbiorcą urządzenia została firma usługowa z Piaseczna – Cubic Inch.

Dodatkowo, kolejna (ostatnia dziś) porcja zdjęć.

 

12:30

Kolejna porcja zdjęć

11:30

Trwające już od ponad godziny targi nabierają tempa – odwiedzający zwiedzają stoiska producentów i resselerów z branży druku 3D, którzy prezentują rozwiązania zarówno z zakresu technologii addytywnych jak i inżynierii odwrotnej.

Podczas targów obok urządzeń z sektora desktopowego znalazły się również maszynydedykowane branży przemysłowej, pozwalające na optymalizację produkcji poprzez skrócenie zarówno czasu jak i kosztów. Co więcej, na uczestników czeka również seria wykładów związanych z różnymi obliczami technologii addytywnych.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like