Na początku listopada SLM Solutions zaprezentowało nową drukarkę 3D do metalu – NXG XII 600E, zdolną do produkcji metalowych części o wysokości do 1,5 metra i całkowitym obszarze roboczym na poziomie 600 x 600 x 1500 mm. Chwilę później chiński producent podobnych systemów – Eplus3D, przedstawił jeszcze większe urządzenie EP-M1250, wyposażone w komorę roboczą na poziomie aż 1258 x 1258 x 1350 mm. SLM Solutions postanowiło coś z tym zrobić i… przedstawiło koncept drukarki 3D do metalu o jeszcze większym obszarze roboczym!

Rozwiązanie niemieckiego producenta ma „wstrząsnąć branżą”, umożliwiając produkcję wysokiej jakości części metalowych o wymiarach do 3,0 x 1,2 x 1,2 metra (XYZ). Koncepcja wielkogabarytowej maszyny do druku 3D z metalu obejmuje jednostkę podstawową i komorę roboczą o elastycznym rozmiarze, która umożliwia wytwarzanie komponentów w indywidualnych wymiarach. W połączeniu z zaletami technologii SLM, przełomowy produkt oferuje swoim użytkownikom możliwość produkcji idealnie dopasowanej do indywidualnych wymagań – bez ograniczeń.

Produkcja addytywna osiąga swoje granice, jeśli chodzi o rozmiary komór roboczych. Duże części często nie mogą być wydrukowane, ponieważ przekraczają przestrzeń montażową jaka jest dostępna na rynku. Elastyczny system rozwiązuje ten problem i będzie impulsem do rozwoju dla całej branży wytwarzania przyrostowego. Pozwala na przykład na produkcję części cylindrycznych o średnicy 1,8 metra i wysokości 1,6 metra lub alternatywnie części długich o wymiarach do 3,0 x 1,2 x 1,2 metra. Pozwala to na uzyskanie wydajności do 330 cm³/h.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like