29 stycznia br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie doszło do wyjątkowego spotkania pomiędzy Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Rafałem Tomasiakiem, Prezesem Zarządu Zortrax SA. Przedmiotem rozmów były rozważania na temat szczególnego znaczenia nowych technologii w rozwoju polskiej gospodarki oraz konkurencyjności rodzimych firm na międzynarodowych rynkach. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja makiety przedstawiającej miniaturę Pałacu Prezydenckiego oraz drukarki 3D Zortrax M200 – flagowego modelu z oferty olsztyńskiej firmy.

Nie było to pierwsze spotkanie Rafała Tomasiaka z Prezydentem Andrzejem Dudą – wcześniej założyciel firmy Zortrax otrzymał Flagę Polskiktóra przekazywana jest przedstawicielom instytucji, organizacji i stowarzyszeń zasłużonych dla pozytywnej promocji Polski a jego przedsiębiorstwo zostało uhonorowane Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Kilka miesięcy temu, Zortrax wręczył Prezydentowi swoją drukarkę 3D M200 w ramach wdzięczności za wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom.

Makieta Pałacu Prezydenckiego została stworzona w technologii druku przestrzennego, a do jej produkcji wykorzystano dwa cieszące się niesłabnącą popularnością modele drukarek3D olsztyńskiej firmy – M200 oraz M300. Zespół projektantów 3D Zortrax, odpowiedzialny za zaprojektowanie, wymodelowanie w programie komputerowym i wydrukowanie modelu starał się, aby jak najwierniej odwzorować każdy szczegół.Budynek Pałacu został precyzyjnie przeskalowany do rozmiarów 90cm/60cm, a elementy wydrukowane zostały w siedzibie spółki w Olsztynie. Materiał Z-PLA Pro, z którego zostały wyprodukowane części makiety cechuje się strukturą pozwalającą na najwierniejsze odzwierciedlenie detali i druk dużych modeli bez ryzyka wystąpienia skurczu.

„To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy osobiście zaprezentować Panu Prezydentowi możliwości rozwiązań Zortrax. Zawsze podkreślamy, że w polskich firmach, związanych z nowoczesnymi technologiami tkwi olbrzymi potencjał. Polacy to wyjątkowy naród pełen dobrze wykształconych i ambitnych ludzi. Polska myśl technologiczna jest w stanie konkurować z największymi światowymi graczami i odnosić sukcesy, czego jesteśmy doskonałym przykładem.”

Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax SA.

Sybmboliczne prezenty, które przedstawiciele firmy Zortrax przekazali dla Prezydenta oraz Pierwszej Damy, zostały zaprojektowane, wymodelowane i wydrukowane w technologii druku 3D przez specjalistów Zortrax.

Źródło: Materiały prasowe

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like