Bartek Barłowski projektuje uchwyt do kamery Kodak SP 360 4K dla drona

4

Bartek Barłowski – współzałożyciel RapCrafta i Omni3D oraz jeden z prekursorów ruchu RepRap w Polsce, postanowił podzielić się z nami swoim najnowszym projektem – uchwytem do kamery Kodak SP 360 4K. Stworzył go przy użyciu darmowego oprogramowania Autodesk 123D, a następnie wydrukował na Ultimakerze 2. Do czego można wykorzystać ten gadżet?

Bartek przyznaje, że jest fanem praktycznych rozwiązań z wykorzystaniem druku 3D, który pozwala na obniżenie kosztów produkcji. Firma Kodak tworząc mocowania do kamer, zapomniała o zaprojektowaniu otworu przez który można podłączyć zasilanie do kamery. Użytkownicy radzili sobie z tym fantem jak mogli. Często przewiercali mocowanie, by dostać się do portu HDMI i zasilania. Bez niego kamera działa raptem 50 minut, a po upływie tego czasu trzeba wymienić baterie.

Ta sytuacja była inspiracją do stworzenia rozwiązania, które pozwoli obejść ten problem. Twórca zastosował w dronie Xiro XPLORER Drone, zestaw ten pasuje jednak do innych modeli. Zaprojektowanie przez niego mocowanie pozwala na bezpieczne umiejscowienie kamery oraz niweluje wibracje silnika, które psują jakość nagrań.

Projekt jest dostępny na platformie Shapeways w dwóch wersjach kolorystycznych w cenie 38 euro. Aby zestaw działał w pełni, Bartek sugeruje zakup gumek wspomagających amortyzację na Amazonie. Sposób montowania oraz efekty można obejrzeć na poniższym nagraniu autora.

Udostępnij.

O autorze

Paulina Winczewska

Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.