Holenderski Printr uruchomił właśnie wielofunkcyjną platformę internetową, pozwalającą na dzielenie się drukarką 3D z aż dziesięcioma użytkownikami, bez względu na ich lokalizację. Jak to działa?

Niemal każdy, kto rozpoczyna swój wydruk 3D, który zajmie mu ładnych parę godzin, zna doskonale uczucie obawy, kiedy raz na jakiś czas sprawdza, jak ma się jego model? A gdyby inne osoby mogły uczestniczyć w całym procesie bez względu na to, gdzie właśnie przebywają? Jest to możliwe dzięki Formide – aż 10 różnych użytkowników może podglądać, co dzieje się z twoją drukarką 3D i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Platforma pracuje w chmurze i można ją określić jako „wielofunkcyjny ekosystem do druku 3D”, który pozwala jego użytkownikom na wyszukiwanie, modyfikację oraz wydruk ich modeli 3D. Do jego największych zalet należą:

  • możliwość automatycznego sprawdzania i wprowadzania zmian w modelu, co pozwala na optymalizację efektów końcowych,
  • wypuszczanie modeli bezpośrednio z twojej drukarki 3D (wyeliminowanie kart SD),
  • możliwość stosowania własnych aplikacji współgrających z platformą,
  • współpraca z platformami dysponującymi darmowymi i płatnymi modelami 3D, gotowymi do wydruku.

print

Formide pozwala zaproszonym przez nas użytkownikom uruchamiać drukowanie na naszej drukarce 3D. Jeśli korzystasz z platformy, możesz ustawić pliki w kolejce, a ich wydruk rozpocznie się, gdy poprzednia praca zostanie zakończona. Funkcja ta jest bardzo przydatna w biurach i szkołach.

printr2

“Edukacja to podstawa naszego społeczeństwa. Z tego powodu powinniśmy rozbudzić ogólne zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami oraz stosowaniem druku 3D w praktyce. Powinniśmy zacząć to tak szybko, jak tylko możliwe. Dlatego właśnie opcja dzielenia się jest naszą ulubioną funkcją Formide.”

Douwe Bart Mulder – CEO Printr

Ostatni update pozwala na wprowadzanie zmian w wydruku bezprzewodowo w trakcie pracy drukarki 3D.

printr-receives-820000-seed-funding-launch-formide-platform-element-december2

Źródło: materiały prasowe

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like