SLM Solutions notuje duży wzrost sprzedaży – czy to koniec problemów?

0

W połowie ubiegłego roku informowaliśmy, że SLM Solutions – jeden z największych i najbardziej zasłużonych dla branży druku 3D producentów drukarek 3D do metalu, przeżywa poważne problemy finansowe i załamanie sprzedaży. W pierwszym kwartale 2019 r. zanotował spadek sprzedaży aż o 51%, notując przy tym stratę na poziomie -7,7 mln €, co spowodowało, że konieczne było dokapitalizowanie spółki na kwotę aż 13 mln €. Zmiany zaszły też w ścisłym kierownictwie firmy. Teraz wydaje się, że powoli zaczynają one chyba przynosić skutek? Niemiecki producent ogłosił, realizację zamówień o wartości 67,7 mln €, co stanowi wzrost o 21% w porównaniu do roku 2018.

W zeszłym roku nowym CEO SLM Solutions został Meddah Hadjar – były generalny manager Additive Laser Products w GE Additive, a wcześniej w Concept Laser. Jak widać zabrał się z miejsca do pracy, ponieważ w czwartym kwartale 2019 firma przyjęła zamówienia na kwotę 29,5 mln €, co stanowi 100% wzrostu rok do roku. Tak Hadjar komentuje poprawę sytuacji w firmie – „Wierzymy, że zrobiliśmy właściwe pierwsze kroki w kierunku długoterminowej pomyślnej przyszłości dla rozwiązań SLM. Kontynuujemy pracę w zakresie zmian organizacyjnych i zwrot w kierunku długoterminowego wzrostu„.

Dodatkowo, 1 grudnia 2019 r. nowym dyrektorem operacyjnym został Sam O’Leary, a od 1 stycznia 2020 r. nowym dyrektorem finansowym został Frank Hülsmann.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.