Spectral 30 – system do druku 3D z materiałów wysokotemperaturowych od włoskiego 3ntr

0

3ntr, włoski producent systemów do wytwarzania przyrostowego przedstawił nowe urządzenie – Spectral 30. Zostało ono stworzone z myślą o materiałach wysokotemperaturowych (m.in. PEEK, Ultem i PEKK), stosowanych w aplikacjach przemysłowych, które mogą znaleźć zastosowanie w branży lotniczej, automotive czy kosmicznej. Urządzenie po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas tegorocznych targów Formnext w Frankfurcie nad Menem.

Spectral 30 został stworzony w ramach projektu Clean Sky, prowadzonego we współpracy z firmami z branży kosmicznej – Rescoll i Airbus. Celem przedsięwzięcia jest akceleracja innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska technologii.

Davide i Ilaria Ardizzoia, współwłaściciele 3ntr mówią, że stworzeniu ich nowego urządzenia przyświecała misja wdrażania technologii produkcji przyrostowej w tych dziedzinach, gdzie wytwarzanie precyzyjnych i wytrzymałych elementów jest koniecznością. Stawiając na specjalistyczne właściwości urządzenia włoski producent chce rozszerzyć swoją bazę klientów i udostępniać swoją technologię drukowania 3D użytkownikom, którzy potrzebują wytrzymałych materiałów idących w parze z wydajną produkcją.

Specyfikacja techniczna

  • Obszar roboczy:  300 x 300 x 300 mm
  • Liczba dyszy drukujących: 4
  • Maksymalna temperatura dysz drukujących: 500 °C
  • Maksymalna temperatura stołu roboczego: 300 °C
  • Maksymalna temperatura wewnątrz komory roboczej: 250 °C
  • System automatycznego pozycjonowania dysz
  • Materiały kompatybilne z urządzeniem Ultem 9085F, PEEK, PEKK, PAEK, Carbon +, Nylon +, PETG oraz szereg materiałów na bazie  ABS.

Źródło: tctmagazine.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.