3DGence - śląski producent przemysłowych drukarek 3D, ogłosił premierę najnowszego urządzenia - INDUSTRY F421. Drukarka 3D pracująca w technologii FDM / FFF jest wyposażona w dwie głowice drukujące i wykorzystuje w pracy przede wszystkim wysokowydajne i wysokotemperaturowe materiały jak PEEK, PEKK i ULTEM. Wraz z nowym modelem drukarki 3D, 3DGence ogłosiło także wprowadzenie na rynek nowego systemu zarządzania materiałami oraz filament PEEK Aero z certyfikatem AS9100.

Model INDUSTRY F421 ma być następcą flagowego modelu firmy - INDUSTRY F420. Obszar roboczy drukarki 3D to 380 x 380 x 420 mm, a maksymalna prędkość druku 3D wynosi 400 mm/s, przy prędkości przesuwów jałowych do 1 m/s. Maksymalna temperatura dyszy drukującej wynosi 500°C, a zamknięta komora robocza jest w stanie osiągnąć temperaturę 180°C co jest niezbędne przy pracy ze wspomnianymi materiałami PEEK lub Ultem. Głowica drukująca ma także doskonale radzić sobie z materiałami kompozytowymi, domieszkowanymi np. włóknem węglowym.

Drukarka 3D została wyposażona w nowy system zarządzania materiałami pozwalający na przechowywanie filamentów w optymalnych warunkach temperatury i wilgotności. Ostatnią wartą wspomnienia funkcjonalnością INDUSTRY F421 jest system kontroli emisji, zdolny filtrować makropyły, nanopyły (VOC i UFP), opary rozpuszczalników, szkodliwych gazów i innych obcych cząstek.

Nowy filament jaki trafił do portfolio materiałowego firmy to PEEK Aero - polimer o wysokiej wytrzymałości, łączący w sobie odporność na ciepło i korozję dla części do zastosowań końcowych przede wszystkim w przemyśle lotniczym. Posiada certyfikat AS9100.

3DGence ogłosiło także wprowadzenie dla nowej drukarki 3D trzyletniej polityki gwarancyjnej, oferowanej na wybranych rynkach europejskich. W Polsce oficjalnym dystrybutorem 3DGence jest Bibus Menos.

Źródło: www.3dgence.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like