Branża automotive coraz chętniej korzysta z nowoczesnych metod produkcji, starając się zwiększać możliwości technologiczne produkowanych pojazdów. Specyficzną częścią branży jest produkcja samochodów na potrzeby wyścigów Formuły 1 – tam priorytetem jest osiąganie jak najlepszych wyników, które są składową pracy całej rzeszy ludzi. Zespół wyścigowy Alfa Romeo Sauber zapowiedział rozszerzenie współpracy z holenderskim producentem drukarek 3D Additive Industries – partnerstwo technologiczne zawarto na okres pięciu następnych lat.

Alfa Romeo Sauber czerpie korzyści z technologii przyrostowych i stale zwiększa swój potencjał produkcyjny – obecnie wykorzystuje druk 3D z metalu do wytwarzania krótkich serii niewielkich elementów o skomplikowanej geometrii. Ich inżynierowie korzystają z trzech systemów produkcyjnych MetalFAB1 od Additive Systems. Urządzenia ze względu na modułową budowę pozwalają na sukcesywne zwiększanie przestrzeni roboczej maszyny wraz z zwiększaniem się zapotrzebowania na produkowane detale.

Daan Kersten, dyrektor generalny Additive Industries przyznaje, że współpraca potwierdza coraz popularniejszy trend włączania technologii addytywnych do regularnej produkcji. Alfa Romeo Sauber już od blisko dziesięciu lat korzysta z innych technologii przyrostowych (m.in. SLA oraz SLS) – w czerwcu tego roku zespół wyścigowy ogłosił, że wzbogacił swój park maszynowy o pięć drukarek 3D SLA ProX 800od 3D Systems.

Według szefa zespołu Alfa Romeo Sauber, ich celem jest ciągły rozwój i rozszerzanie kompetencji poprzez zawierane partnerstwa z firmami zewnętrznymi oraz realizowane z nimi projekty.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować