Carbon, sukcesywnie rozszerzając spektrum dziedzin, w których dostarcza swoje usługi, podejmuje nową współpracę – do pokaźnej listy firm związanych z Carbon dołącza teraz Incase. Kooperacja ma doprowadzić do połączenia sił w zakresie projektowania oraz produkcji akcesoriów ochronnych na urządzenia przenośne.

Incase, producent etui i futerałów ochronnych na urządzenia mobilne, poprzez rozpoczętą właśnie współpracę z Carbon uzyskał dostęp do innowacyjnych technologii addytywnych  i urządzeń od Carbon, włączając w to pionierską metodę CLIP i nowy system SpeedCell. Podpisana umowa obejmuje 20 sztuk drukarek 3D Carbon M2 wraz ze stacjami Smart Part Washer.

Technologia CLIP  to, w skrócie, innowacyjne połączenie zwykłego druku 3D z żywic fotopolimerowych z mechanizmem selektywnego nasycania tlenem, co pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości wydruków bez widocznych warstw. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dużej szczegółowości detali na modelach różnych rozmiarów: pole robocze drukarki 3D M2 to 191 x 117 x 325 mm, a rozdzielczość druku sięga 75µm. Smart Part Washer zaś, to odpowiedź Carbon na palącą kwestię problematycznego post-processingu wydruków z materiałów światłoutwardzalnych. Całość, ujęta w systemie SpeedCell, pozwala na całkowicie zautomatyzowaną produkcję elementów.

Incase, jako producent wysokiej jakości akcesoriów, między innymi etui, pokrowców i toreb dla ochrony sprzętów przenośnych takich jak iPhone czy MacBook, dzięki wykorzystaniu technologii i nowych materiałów od Carbon będzie w stanie poszerzyć ofertę produktów. Metoda CLIP pozwala na wytwarzanie detali cechujące się bardzo wysoką wytrzymałością przy jednocześnie niskiej wadze (za sprawą precyzyjnej, ażurowej struktury elementów). Współpraca z Carbon obejmować też będzie pracę nad szeroką gamą materiałów, które do tej pory nie były wykorzystywane do takich zastosowań.

Tak więc, etui skutecznie chroniące telefon przed upadkami nie będzie musiało być grube i ciężkie – a to dzięki możliwości tworzenia ażurowych konstrukcji w technologii CLIP od Carbon z użyciem dotąd niespotykanych w takim zastosowaniu elastomerów.

Incase będzie mieć dostęp do technologii umożliwiającej łatwą modyfikację i personalizację pojedynczych produktów. Będzie więc w stanie szybciej odpowiadać na potrzeby konsumentów, skrócić okres prototypowania, szybciej wchodzić na rynek z nowymi produktami i tym samym zapełniać luki w rynku wszelkiego rodzaju akcesoriów ochraniających urządzenia elektroniczne.

Dla Carbon współpraca ta oznacza wydłużenie listy firm wykorzystujących ich technologię CLIP o kolejną pozycję. Na liście tej już znajdują się takie kolosy, jak Adidas, BMW, czy Ford.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować