UltiMaker - firma powstała w zeszłym roku z połączenia się holenderskiego Ultimakera i amerykańskiego MakerBota, ogłosił kompatybilność serii przemysłowych drukarek 3D Method z oprogramowaniem CURA. Nowa wersja oprogramowania - Cura 5.6, zawiera teraz profile druku 3D dla modeli Method X i Method XL, a także obsługą nowych materiałów, kompatybilnych z tymi urządzeniami.

Według UltiMakera użytkownicy mogą teraz po raz pierwszy w pełni korzystać z drukarek 3D Method korzystając z funkcji popularnego oprogramowania typu open-source - CURA, które jest rozwijane przez firmę od 2011 roku. W programie dostępnych jest ponad 600 ustawień zapewniających szeroką elastyczność pracy z drukarkami 3D.

Seria Method skierowana jest do profesjonalnych użytkowników, którzy chcą drukować duże, wysokiej jakości komponenty do celów produkcyjnych i tworzenia funkcjonalnych narzędzi. Method XL umożliwia w szczególności tworzenie skomplikowanych części wykonanych z ABS dzięki komorze roboczej o wymiarach 30 x 30 x 32 cm.

Do tej pory drukarki 3D Method korzystały z rozwiązania chmurowego CloudPrint. Dzięki integracji z Cura, UltiMaker chce teraz przyciągnąć uwagę firm, które ze względów bezpieczeństwa preferują oprogramowanie lokalne. Dalsze ulepszenia, takie jak profile dla kolejnych materiałów i kompatybilność z platformą Digital Factory, są planowane w przyszłych wydaniach.

Źródło: www.ultimaker.com
Zdjęcia: www.ultimaker.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like