Ostatnia nowinka od ColorFabb – materiał kompozytowy oparty o stal (SteelFill) spotkał się z niemałym entuzjazmem ze strony odbiorców. Tym razem producenci odchodzą od filamentów o  „metalicznym” charakterze. Jakim pomysłem zaskoczyli nas tym razem?

Podczas tegorocznego TCT Show w Birmingham ColorFabb zaprezentował nową odsłonę swojego autorskiego filamentu nGen – tym razem w wersji FLEX. Jak sugeruje nazwa, mamy do czynienia z elastycznym materiałem (pierwszym takim od tego producenta). Jednak w przeciwieństwie do filamentów dostępnych na rynku, nGen FLEX nie jest oparty na standardowym TPU. Użyty został kopolimer, opracowany we współpracy z  Eastman Chemical Company dla zoptymalizowania jego możliwości druku.

Jak przyznaje wytwórca, filament może znaleźć swoje zastosowanie w protetyce, dzięki swojej odporności- zarówno chemicznej jak i temperaturowej (do 125 C).  Jak na razie materiał dostępny jest w dwóch opcjach – czarnej i szarej. ColorFabb opracował również pięć nowych kolorów, które zbliżone są do tonów skóry – nie będą one, jak na razie, dopuszczone do komercyjnej sprzedaży.

W ofercie znajdziemy filament o dwóch średnicach – 1,75 oraz 2,85 mm. Na tę chwilę za 650 g tego materiału zapłacimy blisko 170 PLN. W przeciągu kilku dni znajdziemy dwa warianty kolorystyczne w ofercie oficjalnego dystrybutora ColorFabb w Polsce – get3D.pl.

Grafika [1] [2]

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like