Targi formnext zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadchodzą pierwsze zapowiedzi tegorocznych premier. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć szereg odświeżonych bądź zupełnie nowych urządzeń – podczas wydarzenia swoją premierę będzie miało również nowe urządzenie od niemieckiej firmy DyeMansion, będące właśnie w fazie końcowych testów.

DyeMansion jest producentem urządzeń do profesjonalnego post-processingu wydruków 3D – w skład ich sytemu wchodzi stacja do mycia wydruków, wygładzania powierzchni oraz nanoszenia koloru. Działając w myśl swojego hasła przewodniego „Print-to-Product”, firma chce przenieść jakość detali formowanych wtryskowo do świata druku 3D.

Zapowiadany sprzęt nosi nazwę POWERFUSE S, działa w oparciu o metodę VaporFuse Surfacing (VFS) i umożliwia wygładzanie oraz nabłyszczanie wydruków 3D z materiałów takich jak PA12 czy TPU – drukowanych przestrzennie w technologii SLS czy MJF. Technika stanowi alternatywę dla urządzenia POWERSHOT S pracującym w technologii PolyShot Surfacing (PSS), gdzie z kolei element poddawany jest matowieniu.

 

Proces post-processingu z wykorzystaniem urządzeń DyeMansion, obejmujący również nasycanie kolorami z palety RAL.

System VFS w całkowicie zautomatyzowany sposób pozwala na post-procesing wydruków 3D, umożliwiając osiągnięcie powierzchni elementu o jakości porównywalnej do tych formowanych wtryskowo. Jak mówi dr Alena Folger z działu badań i rozwoju DyeMansion, dzieje się to za sprawą oparów chemicznych, które rozpuszczają wierzchnią warstwę elementu i nadają całości gładkie wykończenie. Twórcy określają, że POWERFUSE S nadaje się zarówno do post-processingu elementów elastycznych jak i klasycznych, wykonanaych z standardowych materiałów polimerowych.

Targi formnext 2019 odbywają się w Frankfurcie nad Mennem w dniach 19-22 listopada. Stoisko DyeMansion znajdziecie w hali 11.1, stoisko D61.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like