EOS – niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D drukujących z metalu i sproszkowanych poliamidów wprowadził nowy materiał w postaci EOS TPU 1301. Jest to biały, elastyczny polimer oferujący dobrą odporność na hydrolizę i wysoką stabilność UV. Został opracowany na potrzeby realizacji elastycznych aplikacji, które umożliwiają łatwą obróbkę i mogą zostać wykorzystane np. do produkcji obuwia i sprzętu sportowego. TPU 1301 można również dostosowywać pod względem elastyczności i poziomów tłumienia, modyfikując konstrukcję detali, oraz wybrane parametry druku 3D.

Materiał zapewnia doskonałą sprężystość po odkształceniu, bardzo dobrą amortyzację wstrząsów i wysoką stabilność podczas procesu druku 3D, oferując jednocześnie gładką powierzchnię. Jest szczególnie odpowiedni do zastosowania przy produkcji obuwia, wybranych produktów użytku codziennego oraz w motoryzacji.

Nowy materiał TPU 1301 firmy EOS został opracowany we współpracy z BASF 3D Printing Solutions, który jest oficjalnym partnerem niemieckiego producenta. Materiał jest już dostępny w ofercie handlowej, a EOS zaprezentuje przykładowe części wykonane z nowego polimeru na targach Formnext 2019 we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like