Eplus3D ogłosił wprowadzenie nowej drukarki 3D do metalu wyposażonej w cztery laserami - EP-M400. Nowa maszyna została zaprojektowana z myślą o wyższej produktywności oraz szybszej i bardziej opłacalnej produkcji przemysłowej. Dostępna jest w konfiguracji z jednym, dwoma lub czterema laserami.

EP-M400 posiada standardową komorę roboczą o wymiarach 405 x 405 x 450 mm. Firma zapewnia, że jest w stanie gwarantować wysoki standard i spójność działania części przy jednoczesnym osiąganiu wysokiej wydajności produkcyjnej. Drukarka 3D może pracować z wykorzystaniem stopów na bazie niklu, stali narzędziowych, stali do matryc, stopów aluminium, stopów tytanu, stopów miedzi i innych. System wykorzystuje również otwarty format, który, jak podkreśla firma, pozwala klientom na dostosowywanie i regulowanie parametrów wydruków 3D w celu opracowania "indywidualnego pakietu parametrów aplikacji".

Firma twierdzi, że EP-M400 jest dostosowany do potrzeb klientów, którzy oczekują rozszerzenia swojego biznesu w zakresie dużego druku metalowego, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą technologią. Nowy system bazuje na serii wielolaserowych drukarek 3D EP-M650 i EP-M1250, z których ta druga została ogłoszona finalistą plebiscytu TCT Awards 2023 w kategorii sprzętu - systemy niepolimerowe.

Drukarka EP-M1250 z dziewięcioma laserami została wprowadzona na rynek w listopadzie 2022 roku, tuż przed targami Formnext, i cechuje się objętością roboczą 1258 x 1258 x 1350 mm. Jest kompatybilna z tytanem, aluminium, stalą maraging i stalą nierdzewną, a także stopami na bazie niklu i chromu kobaltu.

Źródło: www.eplus3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like