Ford, amerykański producent samochodów osobowych, przedstawił własną strategię walki z rozprzestrzeniającym się wirusem, powodującym chorobę COVID-19. W ramach pomocy, podjął współpracę z 3M oraz GE Healthcare, aby wspólnie zwiększać możliwości produkcyjne masek oraz innych środków ochrony osobistej. Sam również aktywnie działa w obszarze produkcji addytywnej najpotrzebniejszego sprzętu.

Ford wielokrotnie gościł na łamach naszego portalu – firma od lat jest beneficjentem technologii przyrostowych i wcześniej wykorzystywała je w szerokim spektrum zastosowań -zarówno do optymalizacji swoich pojazdów, jak i podnoszeniu komfortu pracy swoich pracowników. W obecnej sytuacji firma zdecydowała, że ich drukarki 3D posłużą do produkcji środków ochrony osobistej, aby móc tworzyć nawet 100 000 osłon ochronnych na twarz tygodniowo.

Bill Ford, prezes Ford, podkreśla, że jesteśmy w ważnym momencie historii świata. To czas na działanie i współpracę – połączenie sił firm z różnych branży może pozwolić na dostarczenie pomocy ludziom, będącym na pierwszej linii walki z wirusem. Prace realizowane w zakładach produkcyjnych Ford będą opierały się głównie na produkcji addytywnej komponentów do tworzenia środków ochrony osobistej (m.in. elementy przyłbic), które w pierwszej kolejności trafią do przedstawicieli ochrony zdrowia.

Jednocześnie, oddział projektowy Ford pracuje nad możliwością stworzenia osłon na twarz, które będą komplementarne do popularnych masek N95, aby jeszcze skuteczniej zapobiegać zarażeniu wirusem. Pierwsze tego typu osłony są już gotowe i testowane przez lekarzy szpitalach Detroit Mercy, Henry Ford Health Systems i Detroit Medical Center Sinai-Grace.

Z kolei, w ramach współpracy z 3M, Ford pracuje nad metodą zwiększenia wydajności produkcji masek PARP, czyli powered air-purifying respirators. Wspólnie, firmy szukają równych rozwiązań dopuszczając m.in. możliwość adaptowania już istniejących części oraz rozważając rozpoczęcie produkcji masek w jednym z zakładów produkcyjnych Ford.

Równocześnie, w zakładzie Ford produkowane będą elementy do uproszczonych respiratorów GE Healthcare, Kieran Murphy, dyrektor generalny GE Healthcare, podkreśla, że połączenie specjalistycznej wiedzy pracowników jego firmy oraz możliwości produkcyjnych Ford pozwolą zaspokoić niespotykane dotąd, rosnące zapotrzebowanie jednostek medycznych na respiratory.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like